• bu uygulamayla ilgili olarak benden geri dönüş istenmişti ancak aklımdan tamamen çıkmış.

esasen keratin botox'muş şuymuş buymuş formaldehit içerdiğini düşündüğüm hiçbir uygulamayı yaptırma yanlısı değildim. zaten biraz pimpirikli bir tipim. fda onayı vs araştırırım öyle diyim.

neyse velhasıl bu uygulama sonrası duşta buhar yoluyla maruz kalabileceğim olası zehirli maddelere kafayı takmıştım. güvenilir gelmiyordu falan.

çok yoğun çalıştığım bir dönemde (yani şöyle düşünün duş almak için 10 dk vaktim var ve bunu her gün yapıyorum), artık dedim ben fön mön uğraşamayacağım. gideyim yaptırayım.

açıkçası bu kadar efektif bir sonuç beklemiyordum:

1- saçımı 10 dkda kuruturken bu süre 5'e falan düştü.
    2- saçıma fön çekme sürem (küt saçlıyım) ortalama 10 dk iken bu süre 4 dkya düştü.
    3- etkisi takriben 1.5 ay sürüyor.

2 kez falan yaptırdım. sonra araya pandemi girdi. geçenlerde kuaförüm tekrar yapalım dedi. aman dur bekleyelim dedim erteledim. ama tekrar yaptırırım bir iki aya.

umarım aydınlatıcı olmuştur yeterince.
  • piyasada , 25 tl ile 3000 tl arasında 700 ml ile 1000 ml arasında satılan brezilya keratin ürünleri mevcut. bu ürünlerden şimdiye kadar 15 tanesinin ürün takip sistemine kayıtlı olup olmadığını kontrol ettiğimde sadece 2 ürünün (bkz: ürün takip sistemi) ne kayıtlı olduğunu gördüm. sevgili sözlük kullanıcıları, hem play'den hem de app store'den üts mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve ilgili kozmetik ürününü barkod girerek ya da kamera ile taratarak sağlık bakanlığı onayından geçmiş mi geçmemiş mi göreceksiniz.
    şimdi gelelim, arkadaşın native base hakkındaki yorumuna: içeriğinde formeldehit olduğunu etiketinde paylaşan marka native base ' dir ancak ürünün içeriğindeki formeldehit 0,005 tir, kısaca diş macunlarındaki oran gibidir ve yasal çerçeveye uygundur. bu durumda sizin şikayetinizin temelinde ne olabilir?
    1. kuaför gerçekten native base markalı orijinal ürünü kullanmıştır ve bünyeniz hassas, ya da ürünün içeriğindeki bir maddeye gereğinden fazla tepki göstermiştir. çevrenizde bu ürünü başka kullanan tanıdıklarınız var ise uygulama esnası ve sonrasında izlenmlerini öğrenebilirsiniz.
    2. kuaför , 1250 tlye bu ürünü almıştır, kullanmıştır. sonra başka bir firma ya da satış temsilcisi : abi o ürün hem pahalı hem de etiketinde formeldehit olduğu yazyıyor,bizim üründe koku yok, duman yok, hem etiketinde formeldehit yok ve fiyatı da150 tl... kuaför, native base'yi bitirdikten sonra, 150 tlye aldığı ürünü olduğu gibi native base şişesine aktarmıştır ve gelen müşterilerini bu şekilde kandırmıştır.

linkler : (ütün fiyatları mağazalar tarafından değiştirilebilinir.)

bio keratin 19.50
    fitness keratin 48
    nova keratin 98
    bio mnc 148
    bio maxi 180
    pervoi 199
    nova jel 235
    erytro 200
    fix nano 610
    mild keratin 890
    native base 1249
  • ilk kuaforde yaptirip sonra kendim satin aldim. ilk 2 yikamada saclarim yumusacikti. ancak 3 ten sonra etkisi azalmaya başlıyor. saclarimda da dökülme var ama şimdilik bu bakima bağlamıyorum.
  • keratin bakımını kuaförde yaptırdığım marka. önce saçımı yıkadılar sonrasında nemli saçıma ürünü sürdüler ve 1 saat bekledikten sonra kuruttular yumuşacık oldu. sülfatsız şampuan kullanmak gerekiyor. bunun için everygreen şampuanını ve kremini aldım. umarım memnun kalırım.
  • bu markanın keratin bakımı yapıldı saçlarıma. devamında da kendi şampuanı ve saç kremini kullanmam tavsiye edildi. liseden beri boyadığım saçlarım hayatımda ilk defa bu kadar yumuşak, kaygan, parlak vs vs oldu....sen yıllardır nerelerdeydin native base? aldığım en pahalı en organik en bitkisel en en en iyi ürünlerden daha iyi geldi saçıma. iyi ki buldum seni.
  • bugün yaptırdığım keratin bakım markası. 2500 tl olması dışında bir problem yok gibi görünüyor.
  • kuaförümün keratin şampuanını önerdiği marka.

mutlaka bunu kullan senin saçına bu uygun diyor. ince telli ve seyrek saçlarım. biraz araştırıp almayı düşünüyorum.
  • dün saçlarıma bu markanın keratin botoksu yapıldı. işlem görmüş boyali saçlarda botoks sonrası özellikle tuzsuz şampuan kullanmak gerekiyor.

bu markanın tuzsuz şampuanı internette tek başına satılmıyor ya da ben göremedim. keratin botoksu ile birlikte satılıyor o zaman da fiyat 1.700 liralara çıkıyor. ben de kuaförüme sordum ve bu markanın tuzsuz şampuanını tekli olarak sattığını söyledi. ondan 90 liraya aldım. hemen hemen kuaförlerde 90 - 120 lira arasında değişir fiyatı dedi. ben de uyguna almış oldum.

saç botoksuna gelince; daha önce bu markayı denememiştim ama başka botoks yaptırmıştım saçlarıma. o botokslar iyi gelmişti; yumuşak ve parlak gösteriyordu saçımı. yaklaşık 3-4 ay kadar gitti. bakalım yarın yıkadığımda bu markanınki nasıl olacak?

edit: kesinlikle yaptiracak olan varsa bu urunu kullanan kuaforu tercih etsin. cok memnun kaldim.
  • yaptırırken burayı okudum amma korktum ha.

neyse ki öyle yüzüm gözüm genzim pek yanmadı.

her gün duş alan bir insan olarak tek derdim saçı kuruttuğumda düz bir forma kavuşmak.

2 gün yıkanmıyormuş.

ilerleyen günlerde aydınlatıcam.
hesabın var mı? giriş yap