şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce webrazzi dijital 2018’de lansmanı yapılan bir reklam çözümü
  • cpm ücreti sözlük için 5 tl imiş. yani kanzuk diyor ki 1000 gösterim istiyorsan 5 lira ver. her 2bin gösterim bir adet dürüm demek.

bari yazarlarla gelir paylaşımı yapın insafsızlar.
  • benim gözüm tuttu, içeriğin parçası şeklinde olan ama reklam olduğu da açık olan reklama olumlu bakarım.

umarım bu servisi kullandırtmak için reklam ajanslarının yazar görünümlü sözlük hesaplarına da bir temizlik yapılır.

eskiden internette beğendiğimiz markayı ve servisi sırf memnun kaldık diye överdik, şimdi kendimi enayi gibi hissediyorum.
  • inceledim, fakat eksiklikleri mevcut.

girilen günlük bütçe tutarını yayınlanacak zaman dilimine göre çarpıp peşin olarak istiyor.

bu sorun değil, fakat bütçe miktarı düşürülüp ödeme yapmak istendiğinde ise oluşturulan kampanya da bütçe değişikliği veya yayınlanacak tarih aralığı seçimi değiştirme opsiyonu bulunmuyor.

ayrıca kampanya ayarlarında hedef kitle gibi opsiyonel yayınlama seçenekleri bulunmuyor.

hedef kitlesi olmadan yayınlanmış reklam" hiçbir şekilde" dönüşüm ile sonuçlanmayacaktır.

dönüşümsüz veya düşük dönüşüm oranı olacağı için reklamverenler tarafından tercih edilmeyecektir.

kitle seçilmeden oluşturulmuş reklamlar yalnızca hedefe yönelik olmayan markalaşma bilinirliğini öne çıkaran reklam modelidir bu da belirli markalar tarafından kullanılır.

kobi'lerin ekşi sözlük native'e ilgi göstermeleri için "hedefe dayalı" kampanya seçeneği sunulmalıdır ki,

ekşi sözlük'te zaten hali hazır da bir kategorilendirme sistemi var.

reklam verirken, otomotiv hedeflemesi seçildiyse reklam, otomotiv kategorisinde yer alan entry'lerde yayınlanmalıdır.
  • şimdi şuraya yazdığım entry nereden baksan en az 20 bin kere görüntülenecek. yani 200 tl'lik falan yazmış oluyorum.

lan biz zenginmişiz farkında değiliz.
  • az önce can sıkıntısından sözlük içi reklam verdiğim oluşum. bakalım yayınlanacak mı yalan mı olacak.

sabah well cooked başlıklı reklam gören olursa yeşillendirsin.
  • ekşisözlük'e reklam verilebilen bir arayüz sanırım. incelerim sonra.
  • (bkz: #77034266)