şükela:  tümü | bugün
 • https://www.gazeteduvar.com.tr/…planini-kabul-etti/

  cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, nato zirvesi’ne katılmak üzere londra’ya hareketi öncesinde, ‘nato müttefiklerinin ypg’yi terör örgütü olarak kabul etmemeleri durumunda baltık planı’na karşı çıkmaya devam edileceğini’ söylemişti.

  türkiye'nin, nato liderler zirvesi'nde onaylanması için 'ypg'nin terör örgütü olarak tanınması' şartı koştuğu baltık savunma planını kabul ettiği belirtildi. ilk açıklama, planda savunulması öngörülen baltık ülkesi litvanya'dan geldi. nato genel sekreteri jens stoltenberg de plan için mutabık kalındığını söyledi.

  'ypg tanımını konuşmadık’

  genel sekreter, nato’nun ypg’yi nasıl tanımlaması gerektiği konusunun zirvede görüşülmediğini söyledi.

  natonun 2. büyük ordusuyuz. reyis batı dünyasına gücümüzü gösterdi. asgari ücrette avrupadan çok iyiyiz. ama şimdi neden böyle oldu yaa alla allaaa. yine boş atar gider mi yaptık?
 • 80 yillik itibar 17 yilda nasil yok edilir izlemis olduk. tesekkurler a ke pe
 • litvanyalı siyasetçi, “kimse bizden bir şey istemedi. gösterdiği dayanışma için hepimiz cumhurbaşkanı erdoğan’a teşekkür ettik” dedi.

  işte 17 senelik erdoğan siyasetin özeti. meydanlarda atıp tutar reelde tık yok. resmi olarak fethullah gülen i istememeleri gibi.

  alim allah mal varlığı araştırılsın der ab yada abd parlamentosu sonra.. malüm, reyizin keyfi ülkenin bekasından önemli.
 • öyle yada böyle nato türkiye'yi iplemek zorunda teorik olarak. aile mal varlığı lafı geçince çark edersen iplemezler o ayrı. çok sıkıntı çıkarsa rotasyon şu şekilde olur;

  - şangay beşlisi
  - afrika türk birliği
  - milliyetçiyiz yaşasın türki cumhuriyetler
  - azeri petrolü veya gazı
  - yerli ve milli nato

  aralara ince kıyılmış eyyy nato eyyy litvanya, buyrun size çomar maması.
 • iplememesi değil, ülke yöneticilerinin halka yalan söylemesidir. burada şöyle böyle dediğini orada gündeme bile getirmeden ne emredilirse onu yapmasıdır. bu da gösteriyorki bu hükumetin terör politikası sadece halkı yönlendirmek için bir araç.
 • aktroll başlıkları kadar önemsenmeyen olay.
 • türkiye adına kelimenin tam anlamıyla diplomatik skandaldır. bu kadar net sen nato üyesi bi ülke olarak elindeki veto kozunu sadece türkiye'de siyaset yapmak için kullanacaksın. ve oraya gidince de tıpış tıpış o mutabakatı onaylayacaksın öyle mi? daha ypg ye terör örgütü dedirtemiyoruz natoya bu nasıl bir itibarsızlıktır?
 • litvanya cumhurbaşkanı gitanas nauseda ile bir de dostluk fotoğrafı çekilmiştir.

  nauseda gazetecilere verdiği demeçte erdoğan'ın talebine ilişkin herhangi bir tartışmanın olmadığını söylemiştir.

  kaynak
 • arkadaşlar hadi dürüst olun, medyada, "ypg terör örgütü olarak tanınmaz ise şöyle yaparız böyle yaparız" sözlerini işittikten sonra "aha! kesin ilk desteği biz vereceğiz bu baltık planına dediniz mi demediniz mi? yani artık yıllanmış malumun ilamı daha şaşırma ihtimaliniz var mı?

  tanım: ülkeler topluluğu bir örgütün, kendisine mensup bir ülkeyi önemsememesi.

  not: sağlam durabilen bir türkiye karşısında nato itim diyemezdi de ah işte.. ekonomisi ciddi endişeler içeren, hukuku hakkında yorum yapmaya dahi korkulan, sadece siyaset uğruna içi boşaltılbir ülke olmamış olsakta yine nato'nun en büyük ordularından birine sahip ülke olabilseydik daha net anlaşılırdık dünya tarafından.
 • sen de kına yak