• rasmussen midir, masmussen midir gavurun biri "türkiye'yi nato'dan çıkarsınlar" demiş. ulan dürzü. keşkem çıkarsanız. her yıl nato'ya ödediğimiz 400 milyarla kendi derdimizi görür. kalanıyla da filistin meselesi, çin'li müslüman türk kardeşlerimize yapılan zulüm, çad'da yaşanan soykırım gibi meseleleri bir sene içinde çözeriz.

şöyle planladım.

2019 - yaklaşık 500 milyar dolar dış borç

nato'dan çıkarız. fakat bu yılın 400 milyarını ocak ayında yatırmıştık. neyse canımız sağolsun

2020 - 600 milyar dış borç

nato'ya ödemediğimiz 400 milyar dolarla borcu 200 milyara düşürürüz.

2021 - 200 milyar dolar dış borç

nato'ya ödemediğimiz 400 milyar doların 200'ü ile borcu sıfırlarız. kalan 200'le 15 batarya s500 alırız. 200 kilometrede bir s500 bataryası ile tüm türkiye'yi donatırız. fakat bunların ödemesini 10 yıl sonra yapalım (bi bildiğim var)

2022 - hazinede 200 milyar dolar keş para

400 daha ekleyince olur mu sana 600 milyar keş nakit.

2023 - 1 trilyon dolar büyük türkiye - osmanlı'nın dirilişi

1 trilyon dolar keş para amerika'da, rusya'da, çin'de bile yok. bu kadar büyük paraya sahip olan teknolojiyi, eğitimi, sağlığı ve en önemlisi askeri gücün yıldızıdır parlayacak o benim milletimindir ancak.
  • taramalı alıcaz mı ?
  • trollün matematik bileni daha değerlidir.
  • başlık sahibi belli ki geyikte, biz de dalga geçip güleceğiz makara yapılacak bol bol ama...

biliyorsunuz değil mi türkiye'de bu eksende düşünce yapısına sahip milyonlarca insan var... ne üzücü lan, bir ülke için ne büyük kayıp...
  • şurda 2023'e ne kaldı, sıkın dişinizi.
  • sen 400 milyar, sen 400 milyon, sen milyor.
    sen parayı, matematiği bilmiyor.
  • natoya yıllık olarak her ülke gsyih nin %2'si tutarında ödeme yapar. bu da türkiye için aşağı yukarı 16 17 milyar dolardır.
  • bence hiç kasmayalım bütün borçları 3 yıl ödemesiz olmak üzere taksite böldürüp, bu 3 yılda hızlıca büyük osmanlı'yı kuralım.

ödemeler gelince de başta borçlu olduğumuz ülkeler olmak üzere tüm dünyayı ele geçiririz. kasmayız yani.
  • 2018 gayrisafi yurt içi hasılası 800 milyar dolar. yarısını keriz gibi nato'ya veriyormuşuz meğer...
  • başlık troll de ben bilgi olsun diye yazayım, nato'nun bu yılki bütçesi 1395 milyar avro. bunun yanında cücük kalan 250 milyon avro sivil bütçesi de varmış.
hesabın var mı? giriş yap