şükela:  tümü | bugün
  • ole bornedalin daha sonra nightwatch adiyla neredeyse birebir yeniden cektigi, 1994 danimarka yapimi film. miramax filmin haklarini satin aldiktan sonra amerika'da gosterime girmesini engellemis, boylece 4 sene sonra yeniden cevrimini gosterime cikardiginda amerikan seyircilerinin iki filmi karsilastirmasini onlemistir. basroldeki nikolaj coster waldaunun bir gun daha meshur olmasini umitle bekliyoruz...
  • sonradan meşhur olmuş bir adet nikolaj coster waldau içeren film. filmdeki martin karakteriyle aynı yaştadır bu filmi çektiğinde.

(bkz: jaime lannister)
  • film gerilim unsurları açısından neredeyse hiçbir şekilde sivrilmiyor. lambanın içine giren güvelerin debelenirken çıkardıkları sesler hariç sıra dışı sinir bozucu bir durum da yok. sinir bozucudan kastım elbette olumlu anlamda. filmin finali de son derece tahmin edilebilir. en azından ortalarında tahmin etmemek mümkün değil.

buraya kadar eleştirdim ama neden olduğunu anlamadığım bir şekilde bayıldım ben bu filme!

izleyin.

not: 94 yapımı olan.
  • 1997 yılında ewan mcgregor, nick nolte ve patricia arquette'den olulan kadroyla yeniden çekilen film. bu kez senaryoya steven soderbergh de dahil olmuş. izleyin.
  • sessizliğin rahatsız ediciliğiyle ilgili güzel unsurlar barındıran film. konu itibariyle çok derinleşemese de bütünüyle izlenebilir bir gerilim. türü sevenler sevecektir.