şükela:  tümü | bugün
  • hipoalerjenik kaliteli bir kopek mamasi markasi. italyan farmina firmasi tarafindan üretiliyor.
    bir yavru kopek sonrası kafayı kırıp yaptigim arastirma sonucu piyasada bize ittirilen meshur mamalarin bombok oldugunu anlamamla alınabilir mamalar kümesine ekledim.
    yuzde yetmis protein yuzde otuz meyve sebzeli olani buyuk irklara daha uygun zira icinde glucosamine de var ki bu onlar icin cok faydaliymis.
    yuzde atmis protein yuzde yirmi tahıl ve yuzde yirmi meyve sebzelisi ise benim tercihim oldu, daha onceki mama tahıl bombasi oldugundan bir anda tahılsıza gecip bunye sarsmak istemedim ki icindeki tahıl da digeri gibi sacma sapan arsenikli boklar degil kabuksuz bugday ve yulaf.
    mama seciminde sıkıntı yasayanlara yardimci olabilecek kadar cok arastirma yaptim. bize de beklerim.
    bu arada tadını da cok sevdi, eski mamayla karistirip verdim gecis sıkıntısı, sulu kakası olmasın diye, eskileri bırakıp yenileri yedi aradan..

birkaç zaman sonrası edit: acana'ya gectim, daha da degistirmem mama markasını.

değiştirdim editi: en iyi mama çocuğun uzun vadeli severek yediği mamadan yola çıkarak sevdiği ve iyi içeriği naturea'da bulduğumuz için ona geçtik iki senedir sıkıntısız devam ediyoruz. n&d, acana, orijen cok iyi mamalar ama tabi köpeğiniz yiyorsa..
  • kedi maması da vardır bu markanın.
  • yaban domuzlu ve elmalısının 12 kilosunu bugün aldığım mamadır. 2 yaşına gelmekte olan dişi golden retrieverım bıdık anında yedi mamayı. internet sitelerinde de 5 yıldız olarak değerlendirildiğini gördüm.

ama tabi kaka yapma sıklığına, ishal olup olmamasına ve tüylerinin dökülüp dökülmemesine göre kendimce ben de kalitesini yorumlarım yakında. yanımda oturdu 5 dakikadır durmadan ağzının etrafını yalıyor ufaklık...
  • kuru mama beğendirmekte zorlandığım, yaş mama görünce çıldıran kedi, yanıbaşında yaş mama olmasına rağmen bu markanın tavuklu ve narlı mamasını yiyor. oldukça şaşırtıcı, rüyamda görsem inanmazdım.
  • kedimde ciddi tüy dökülmesi ve kilo kaybı problemine yol açan mama. o kadar da kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
  • 13kg'luk tam tahılsız köpek mamasını, 14 aylık akita inumda çok ciddi tüy dökme probleminden dolayı 4.kgda bıraktık. acana pasifica deniyorum şuan ama bizim kız çok mama seçiyor, pek iştahla yemiyor
  • kilolu kedim için, uzun araştırmalar sonucu düşük tahıllı tavuklu narlı kedi mamasını bugün sipariş ettim, umarım memnun kalırız... sonuçlarına göre editlerim...

edit: 3 kedimizde de denedik, normalde alıştırma süresi gerekir ya yeni mamaya, yok bunda gerekmedi! hapur hupur üçü de yedi ki normalde mama seçerler. bi kıllandık o yüzden, acaba şu duyduğumuz bağımlılık yapıcı vs maddeler mi var içinde diye ama belki de ilk defa düşük tahıllı mama aldım diye beğendiklerinden yemişlerdir. kısacası elinizde kalacak bir mama değil, sağlıkları için de iyi olduğunu umuyorum çünkü pc karşısında saatlerce okudum da seçtim :/
  • acana'nın tüy dökümüne birfiil etki ettiği iddia edilirken bu marka için kullananlarının bu konuda nasıl bir tecrübeye sahip olduklarını merak ettiğim marka.
  • köpeğimizde 1 seneyi aşkın aralıksız kullandığımız mama markası.

düşük tahıllı, morina balıklı&portakallı, büyük ırklar için olan modelini kullanıyoruz. alerji, normalin dışında tüy dökme, kilo, ishal vs. hiçbir şey yaşamadık.

tavsiye edilir.
  • aşırı seçici bir kedim var ve ilk zamanlar kaliteli sanarak aldığım hill's, proplan gibi mamaları hiç sevmemişti sonra detaylı bir araştırma yapınca acana pasifica'ya geçelim dedik bir tane bile yediremedim yaş mamayla karıştırdım yine fayda etmedi hepsini sokak kedilerine vermek zorunda kaldım. son çare olarak bir de n&d düşük tahıllı denedim ve sonunda sevdiği bir mamayı bulduk, yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz kilosu, tüyleri, sağlığı gayet yerinde.