• edit ve cut olayını gereksiz yere abartmıs ve bundan da kotusu sırf abartmıs olmak icin abarttıgı bariz olan bi film.teknik enteresanlık yapmak icin oldukca kasmıslar.sonunda basarmıslar.tum bunlara ragmen filmi seyrederken hos vakit gecirmedim diil ama.
  • mallory ve mickey knox un yasadıgı muthis ask. filmden bazı muthis cumleler:
    angels are with us ,mickey
    i remember the every minute we shared.
    i lay on my bed and think all happy events we lived.
    i dream that time.
    you are sleeping next to me at nights.
    i dream of you.
    bad bad bad bad ! ! !
    you can't survive from your shadow, can you?
    the only thing that killes devil ; is love.
  • mallory- "how sexy am i nowwwww
    how sexy am i now?!" der ve adamı gebertir.
    filmin sonlarına doğru nine inch nails - something i can never have çalması bana fena koydu nedense. dokunuyo şarkı.
  • hikayesini quentin tarantino, senaryosunu da oliver stone nun yazdıgı film. yönetmenliğini oliver stone yapmıs.
    boşrollerde woody harelson ve juliette lewis var.
    ama daha kim yok ki tommy lee jones, robert downey jr. tom sizemore falan filme renk katıyor.
    in the media circus of life, they were the main attraction.
  • mickey mallory'nin elini evlenmek icin kestiginde mallory'nin bir fuck you diyisi var. hayatimda bu kadar icten bir ornegini duymamistim. bunun haricinde bu filmi lisede film dersinde seyretmistik. inanilmaz etkilenmistim o zaman. hala da seyrettigim en guzel filmlerden biri olarak anarim.
  • "bu filmi begendiniz mi:bu oliver stone,begenmediniz mi:bu da oliver stone"
    quentin tarantino'nun kendi guzelim seneryasonu bok edene stone icin soyledikleri
  • hapisanede mickey'nin ayaklanmadan sonra bi fıkra anlatışı, akabinde çat diye yandaki polise bi koyuşu vardır ki bu filmde; arkada da rage take the power back girer kütür kütür... tam uyar o sahne insanı gaza getirir.
  • akrep-yılan-medya üçlüsünden gayrı ötesi olmayan, ziyadesiyle analitik (psikolu olanından) bir oliver stone filmi..
  • music by dalında gelmiş geçmiş en iyi montajı yapan oliver stoneun aynı zamanda yönettiği film...
  • quentin tarantino'nun senaryosunu videocu dükkanında çalıstıgı zamanlarda yazdıgı ve oliver stone'un fazla mesaj gönderme çabasından dolayı "keske bir de yönetseydi, o zaman dogru-yanlıs yorumu yapmak bize kalırdı" dedirten film.
hesabın var mı? giriş yap