• koronavirüs salıgını öncesi 15 mg çinko takviyesi 35 tl olan, salgından sonra ise 69 tl olan fırsatçı firma.

sanki rakipsiz ürünleri var da zam yapıyor pezevenkler.
    alternatiflerine yönelin arkadaşlar. 34 lira bizi fakir etmez ama böyle pişkin firmalara gereken dersi vermeliyiz.
  • omega 3 den sonra probiyotiklerini de aldım, ancak dikkatimi çeken şey her üründe menşei ülke belirtirken bunda belirtmemişler ardından hammadde raporunu indirdim firma adını arattım çin çıktı. bütün ürünlerde yazarken bunda yazmıyorsanız çin kötü bir şey demek ki, bunu yazmamanız bana direk güvensizlik verdi siz bile güvenip yazmamışsınız, e bizde almayız bu ürününüzü bir daha.

edit: biri gelmiş atlamış yok şöyle böyle nasıl savunsam diye. adamlar bütün ürünlerinde menşei yazarken ürün sayfasında bunda yazmamız saklamış işte daha niye cebellesiyorsun acaba.
  • q10 ve multivitaminini kullandığım marka.
    (bkz: #90375592) lakin bir önceki entryde bir yazarın aklına düşen soru işareti bana da düştü: ne kadar güvenilir? sağlıklı olma adına kullandığımız ürünler aslına sağlığımızla oynuyor olabilir miydi?
    hemen entryde belirtilen siteye gerçekten bu markanın bu ürününde optimsm kullanıp kullanmadığını sordum. siteden gelen cevap kullandığı yönündeydi.

https://i.hizliresim.com/2og0me.jpg
    https://i.hizliresim.com/nb785n.jpg
  • hammaddelerini kaliteli tedarikçilerden seçtiğini iddia eden marka.

supplementler.com ve vitaminler.com mağazasında satılıyor ayrıca onlarla birlikte aynı şirketin bünyesinde bir marka.

gerek nature's supreme gerekse supplementler web sayfalarında aynı şirket bünyesinde olduğu belirtilmemiş (veya ben bulamadım), ve nature's supreme kendisini üzerinde ciddi emek harcanmış gibi lanse etmeye çalışıyor, ne kadar öyle bilemiyorum.

mesela şu ürün patentli optimsm içermektedir diyor, optimsm sayfasına gidiyoruz burada fakat listede bunların adı yok. koymayı unutmuş veya bizi de koyun talebi olmamış olabilir, bütün markalar listelenmemiş olabilir, fakat eğer öyle değilse ortada bayağı büyük bir yalan dönüyor

edit: aşağıda yazar teyit etmiş optimsm hammaddesi kullanıyorlarmış.
  • fiyatı uygun olduğu için üzerinde "collagen peptides" yazan toz formundaki tip ı ve ııı kolajenini almak istiyorum. öte yandan türk markası olduğu için şüpheliyim, güvenemiyorum. kolajen içeriği kaliteli midir? deneyimleyen suser arkadaşlar yeşillendirirse sevineceğim. burayı editlerim.

t: genellikle takviye ürünler satan türk marka.

edit: şuana kadar sadece tek bir yazardan geri dönüş alabildim. 4 aylık ürün var elimde. 3 ayı bitirince burayı tekrardan editleyeceğim fakat dikkatimi çeken bir durumdan bahsetmek istiyorum. son 2 aydır yataktan çıkamıyordum. uyansam bile yataktan çıkmam çok uzun vakit alıyordu, sürünüyordum resmen. ürünü kullandığımın ertesi günü, sabah kalkmam gereken saatten daha erken uyanmam gerekti ve bi önceki sabaha kıyasla resmen zınk diye uyandım. şuan 15. günümdeyim bu problemi 15 gün boyunca hiç yaşamadım. sebebi kolajen olabilir diye düşünüyorum. cildimde, saçımda, tırnağımda vs bi etkisini görmedim henüz.

bu arada solugel'e mail attım nature's suprem iddia ettiği gibi solugel'in kolajen peptit hammaddesini kullanıyor mu diye. gelen mail şu şekildeydi;

"dear,

thanks for reaching out to us, indeed turkish product nature's supreme collagen peptides powder contains our brand solugel® collagen peptides.
    our company, pb leiner, is one of the global leading collagen producer in the world. our headquarter is located in belgium.
    ıf you have any other question, please don’t hesitate to let me know."

solugel iyi bir kolajen peptit hammaddesi midir bilemiyorum. araştırmak lazım fakat bunu kanıtlayan bir şey bulamadım henüz. bilen varsa aydınlatırsa çok makbule geçecek. bi türlü güvenemedim gitti. :)

son olarak nature's supreme mail atıp % kaç tip1, % kaç tip3 kolajen peptitleri içerdiğini sordum çünkü ürün üzerinde belirtilmemiş. aldığım cevap ise oranın hayvanın yaşına göre değiştiği ve bu oranların %80'e %20 veya %70'e %30 şeklinde olduğunu söylediler. iddia edilene göre hayvanın (sığır) derisinden üretiliyormuş. bilmek isteyen olursa diye buraya iliştirmek istedim. umarım 2,5 ay sonra iyi haberlerle görüşürüz.

edit: işe yarıyor mu diye soran suser arkadaşlar, öyle aman aman bir mucizesi olmadı benim üzerimde. yukarda söylediğim gibi uyanma sürecinde sıkıntılar yaşıyordum yataktan çıkmamı kolaylaştırdığını düşünüyorum. bide ek olarak saçlarım hızlı uzadı. bu iki etki dışında cildimde farkettiğim aman aman mucizevi bir değişim olmadı.

dipnot: ürünü 3 ay boyunca düzenli bir şekilde limonlu su ile tükettim. yani c vitamini ile aldım.
  • çok kaliteli bir müşteri hizmetlerine sahip firma. bütün soruları eksiksiz, hızlı ve güzel türkçe ile cevaplıyorlar. ayrıca ürünlerine dair bütün bilgiler (ham maddenin orijni, test sonuçları vb.) şeffaf bir şekilde web sitelerinde yer alıyor. keşke böyle kaliteli, profesyonel çalışan yerli firmaların sayısı artsa, her sektörde bulunsa.

tek eleştirim ürün fiyatlarının kaliteli yabancı firmalarla hemen hemen aynı olması. umarım piyasaya yeni giren bir firma olarak biraz daha indirimli ve kampanyalı ürün satarlar.
  • bugün bu markadan ürün alacaktım ancak burada yazılan fiyat konusunda kurnazlığı görünce vazgeçtim. solgar gelince stoklara oradan devam edeceğim.

edit: solgar ester c 1000mg alarak hayatıma sokmadigim marka. türk halkının ihtiyacı olduğu günlerde fiyatı bu kadar arttirirsan yaptığın karşılıksız kalmaz.
  • ester c vitaminlerine zammı koymuş firma. solgar ile arasındaki fark azalmış. yerli dedik ama bu olmadı. solgara devam.
  • 60 tablet ester -c 1000 ürününü, 3 günde 79 tl'den 109 tl'ye çıkaran yerli firma.
  • gıda takviyesi ürünler üreten marka.

collagen hyaluronic acid isimli ürünlerinde solgar'ın hyaluronic acid and collagen complex'te de kullanılan biocell collagen'i kullandıklarını söylüyorlar. kutu üzerinde biocell'in logosu dahi var ve solgar'ın yarı fiyatına satıyorlar. etken madde miktarları aynı çünkü ürünü aynı firmadan tedarik ediyorlar.* fakat biocell'in websitesinde nature's supreme markası görünmüyor. biocell'e iddialarını doğrulamak amacıyla mail attım. mail sonucuna göre entry'i editlerim. iddiaları doğruysa solgar'ın ürününü almanın hiçbir mantığı yok çünkü solgar 650 lira civarındayken nature's supreme 350 lira.

edit: biocell'den dönüş olmadı. haplar solgar'dan farklı gibi. renk ve tat bakımından farklar var. kullanımına devam ediyorum ama bittiğinde solgar'a dönmek daha mantıklı görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap