şükela:  tümü | bugün
  • ingilterenin en buyuk bankalarindan biri. national westminster'in kisaltmasidir
    royal bank of scotlanda aittir.
  • acil bir şirket hesabını açmak için üç hafta boyunca "aççaz, açıldı açılacak" diye oyalayıp, sonra da "ya kusura bakmayın kaybetmişiz biz sizin başvuruyu" deme yüzsüzlüğü gösteren, kaybetmeseler bile normal prosedürle hesabı 1 haftada açabilen banka. ibnelerden çıkıp sinirle yandaki hsbcye dalıp, "yarın 12de gelin müdürümüzle görüşün, o size yardımcı olucaktır" lafını duymak ve akabinde ertesi gün hesabın hsbcde açılması da ayrı bir konudur.
  • ingiliz bankaları içinde en dingil olanlarındandır.
    (bkz: barclays)
  • gecen gun itibariyle beni cileden cikarmayi iyice basarmis olan,turkiye is bankasinin elinden opme arzusu uyandiran,acilan bi hesabi duzeltmek icin yaklasik seksen kere basvuru yapilmasina karsin hala islerinin gereklerini yerine getirmeyerek insani bi suru ingilizin ortasinda bilingual bi bicimde kufur etmeye iten,cardiff queen st subesinde q-matic teknolojisinden dahi yoksun olan bankamsi mekan
  • herkes nefretini kusmuş ama benim sevdigim banka.
    nedeni de ; londra'da o'neill's tıklım tıklımken mal gibi bankamatik kartımı çaldırdım.artık içki almaya gittiğimde şifreyi nasıl açık bi şekilde girdiysem adam çantamdan aldığı gibi kartı soluğu bankamatikte almış gece saat 4 falan. tabi tüm paramı çekmişler neyseki sadece 2 haftalgım kadar bir para vardı içinde. ben ise kartımın çantamda olmadığını ''mal gibi'' ertesi gün akşam tekrar dışarı çıkarken farkettim adamlar hemen parayı çekmese yaya yaya rahat olsalar da olurmuş yani bende bu salaklık varken. velhasıl hemen bankayı aradım,ertesi gün de gittim durumu anlattım.resmen sorgusuz sualsiz paramı aynen kartıma geri koydular,şaşırmıştım. seviyorum onları kısaca,canımlar.
  • ıskocya'da beni yuz ustu birakan bankadir. verdikleri visa debit kartla hicbir yerden para cekemedim. cok mutesekkirim.
  • bu ara linked in üzerinden dolandırıcıların kullandığı banka ismidir. dikkat edilmesinde fayda var size mail atıp bir müşterisi ile aynı soyadına sahip olduğunuzu, müşterisinin trajik bir şekilde öldüğünü ve hesabında yüklüce bir tutar olduğunu, bu tutarının aynı soyadında bir kişiye aktarılmasının ingiltere yasalarına göre uygun olduğundan bahsediyorlar. tabi ki %50 %50 paylaşım talep ediyorlar, buraya kadar herşey normal ama tutarın aktarılması için aktarım avukatlık masraflarının yarı yarıya ödenmesini bu nedenle işlemlerin tamamlanması için de verdikleri hesaba para yatırmanızı istiyorlar. güven duygusu yaratmak içinde profile çekici bir fotoğraf finans sektöründen bol bağlantı ve pasaport bilgisini de sizinle paylaşabileceklerini belirten bir mail atıyorlar. böyle bir durum ile karşılaşmanız durumunda ilgili mercilere bildirim yapmanızda ve herhangi özel bilginizi paylaşmamanızı tavsiye ederim ayrıca atmış oldukları maile küfür de etmeyin hiçbir şekilde cevap falan da vermeyin yoksa mailinizi çöp kutusuna çevirebiliyorlar.
  • turist vizesi ile gittiğim ingiltere'ye, türkiye'nin avrupa birliğinde olmamasından dolayı hesap açamayacaklarını iddia eden bankacı çalıştıran banka.
  • ogrenci vizesi ile gittigim ingiltere'de hesap actirip, kaldigim sure boyunca debit ve saving kartlarini kullandigim banka.
  • verdikleri overdraft hakkını kullandım diye hesabımı iptal etmiş olan banka. hayır, talep eden de ben değildim, sordunuz overdraft ister misin diye olur dedim ben de. 750 pound overdraft'ın 300ünü kullandım diye hesap mı kapatılır?

bakalım barclys ile nasıl sorunlar yaşayacağız. bu ingilizler bu kadar mal prosedürler ile nasıl bu kadar büyük bankacılık sistemi kurdu acaba? yemin ediyorum türkiye'deki bankacılık bunlarınkine bin basar. resmen yalvara yalvara hesap açtırıyoruz.