şükela:  tümü | bugün
 • hakkinda it, kopek ve bilumum pislik laf edilmesi semavi ve non-semavi dinlerde farz, satanizm'de vacip, ateizm'de populist bir hareket olan, resurrection man*, adam denmesi ayip bir yaratik. en son bursa burger king'de kasiyeri yedi.
 • psx için crash bandicoot diye güzel bir oyun serisi yapmış developer şirket
 • efsanevi crash bandicoot serisinden sonra(yine de biraz sündürdüğü inkar edilemez),ps2'de karşımıza çıkmış yine efsane olmuş jak&daxter serisine imza atmıştır.platform türünde oyun yapmayı çok iyi bildikleri her hallerinden bellidir.
 • şimdi bu şirketin bünyesinda amy hennig adında bir hanımefendi çalışmakta. kim lan bu? diye sorarsanız yakın zamanda yapılmış oyunlara aşinalığınızı göz önünde tutarak "uncharted'ın yönetmeni" derim.

  ama bunu demiyorum, bu hanımefendi eskiden eidos'ta çalışıyordu ve kendisi legacy of kain efsanesinin yönetmeni ve hikaye yazarıdır. evet bildiğiniz o manyak diyalogları ve harika hikayeyi bu hatun yazmıştır.

  umarım bu şirket eidos'tan isim haklarını alır ve manyak bir oyunla efsaneyi bitirirler. eidos'un bi bok yapabileceği yok çünkü.

  yeter artık 6 senedir bekliyorum.

  edit: 8 sene oldu ve artıyor.
 • studyonun ceo'su chris balestra twitter'da son olarak kisa ve oz (twitterda baska nasil olacaksa) "naughty dog is ready for tomorrow" demis. soz konusu olan e3 2009'daki sony basin konferansi elbette. iyi olan kazansin diyelim.

  http://twitter.com/cbalestra

  (sahsen naughty dog'un bilmedigimiz bir sey aciklayacagini sanmiyorum yarin)
 • ne yapsa efsane olan efsane oyun geliştirme şirketi.
 • the last of us adında yeni bir ps3 oyunu geliştirmekte olduğu ortaya çıkan oyun firmasıdır. uncharted'ın karakter, dünya ve hikaye açısından modifiye edilmişi gibi bir havası var. hayırlısı diyoruz. video : http://blog.us.playstation.com/…of-us-at-2011-vgas/
 • içinde bulunduğumuz konsol neslinin en başarılı oyun firması. valve gerizekalısı half-life 3' ü çıkarmaya karar verene kadar benim de favori firmam haline geldi kendileri. uncharted serisi ile zirveye çıkıp the last of us ile çıtayı inanılmaz yükselterek olaya noktayı koymuş durumdalar ve yerli-yabancı forumlardan takip edebildiğim kadarıyla herkes bu adamların playstation 4 için yapacağı oyunları deli gibi merakla bekliyor. tabi beklentiyi bu kadar yükseltmek de her zaman çok iyi olmayabiliyor. valve' de half-life serisi için beklentiyi hayvan gibi yükseltti, şimdi de o beklentiyi karşılayamam korkusuyla oyun yapamıyor adamlar. bakalım hayırlısı...
 • geçmişte yaptıkları ile piyasanın en iyis olması sürpriz değildir kanımca. crash serisi ve jak and daxter serisi benim için gayet yeterli birer referansken uncharted serisi ile tüm oyunculara kendilerini ispatladılar. the last of us ile de nirvanaya erdiler.

  jak and dexter serisi ile isteyince harikulade bir sandbox yapmayı becerdiklerini göstermişlerdi. bence playstation 4 ile sandbox ağırlıklı oyun çıkartacaklar. hatta the last of us 2 adında, sandbox altyapılı bir oyun dedikodusu dönüyor. bakalım, playstation 4 çıkışı yakınlaşsın zaten naughty dog bombayı patlatır.

hesabın var mı? giriş yap