şükela:  tümü | bugün
  • an itibari ile son bir haftada yüzde 600 yükselmiş coin. bu saatten sonra girmek ne kadar mantıklı bilemedim.
  • değeri bugün itibariyle $0.941580 olan bir crypto para. bitcoin'den farklarından biri pow (proof of work) madenciliği yerine pos (proof of stake) kullanması. bu da işlemleri doğrularken daha az enerji harcamak demek. 150 tl'ye bir raspberry pi cihazı alarak, neredeyse hiç elektrik harcamadan madencilik yapabilirsiniz. bazı arabalar için benzini kokluyor derler ya, bu nav coin de öyle işte(tabi pos sistemini kullanan tek coin nav değil). ha bu pos olayını nasıl yaparız derseniz onunda cevabı var. navcoin rasperry pi pos
  • binance'e geldi. takipte yarar var.
  • ilk tamamen gizli cyrpto paraymış. doğruysa eğer baya geleceği var. binance'e geldi ilerde 4. köprü burdan geçebilir, alınabilir gibi sanki.
  • borsada al-sat yapmak yerine uzun vadeli yatırımcıysanız navcoin doğru bir tercih olabilir. yeni roadmap'leri gerçekten çok iyi. kendi dex'leri üzerinden navcoin'le diğer coinleri alıp satma vaadinde bulunuyorlar. aslında bunu hali hazırda yapan ve merkezsiz borsası olan (waves gibi) bir çok coin var ama nav'ın olayı privacy odaklılık olduğundan diğerlerinden bir tık öne çıkabilir. ayrıca valence adını verdikleri ve navcoin'e aynı zamanda uygulama geliştirme imkanı sağlayan bir platform olma şansını verecek bir de projeleri var. eğer bunu gerçekleştirebilirlerse monero, zcash ve dash'ın geçen sene yakaladığı ivmeyi 2018'de yakalayıp öne bile geçebilirler.

tabi ki yatırım tavsiyesi değil ama fiyatı ucuzken alın unutun. ve hatta masternode olacak kadar yüklü girebilecekseniz 1 sene sonrası için emeklilik planı bile yapabilirsiniz.
  • 6 gün önce hakkında şöyle bir tweet attım. bugün de binance borsasında btc karşısında en çok değer kazananlar arasında ilk sırada.
    piyasada tutunabilmek için kimlerin ne yönde adım atabileceğini kestirmek önemli.
    yoksa geleneksel yöntemler ile trade yapmak kumardan farksız.