• rota yeniden hesaplanıyor.
    meali: döneceğin kavşağı skeyim.
  • 3 yıl sonra edit: 4'ten daha fazla veya daha az ihtimalin olduğu durumlarda bu tanım bozuluyor maalesef. mesela sağa dönüş yoksa göbekte birinci çıkış düz devam olabiliyor. bodrum'da ilk kez başıma geldi.

birinci çıkış sağa dön,
    ikinci çıkış düz devam et,
    üçüncü çıkış sola dön,
    dördüncü çıkış u çek.
  • ''dümdüz ilerleyin... ardından, dümdüz ilerleyin''

tümcesi ile bizi bizden alandır.
  • "kuzeybatı yönüne doğru dönün" (hep pusulayla dolaşıyorum zaten)
  • eğer türkiye' de gavurca navigasyon kullanıyorsanız hakim olmanız gereken kelimelerden biri de kadisi (bkz: caddesi) dir.
  • maalesef literatüründe "u dönüşü" olmayandır. bu yüzden "sola dönün sonra sola dönün".
  • ikinci çıkıştan sonra düz devam et.
    düz devam et (bu surada ses biraz artmıştır. ne de olsa dediğini yaptırmış olmanın özgüvenine sahiptir artık) .
  • navigasyonun ne demek istediğini anlamıyorsanız kullanmayın bari.

tüm navigasyon programları (apple haritalar hariç) çok kolay ve anlaşılır biçimde tarif yapıyor.
    ha bana biraz karışık geldi dersen yapıştır cama kaçıncı çıkış olduğunu sayana kadar haritadan bak. kıps

apple haritalara gelince ;
    ben hayatımda böyle zor bir navigasyon görmedim. tarif güzel ama şekil yanlış.

kavşaktan fevzi paşa bulvarı çıkışından çıkın. 2654 sokaktan sağa sapın. irfan baştuğ caddesi istikametinde 200 metre gittikten sonra gül sokağa girin.

lan ben bu sokak isilerine kadar bilsem sana niye tarif ettireyim?
  • 200 metre ileride solda kalın.
    meali : sen bu sapaktan çıkmayacaksın düz devam et

ps: allah belanı versin sygic ve laz aksanlı cemil seslendirmesi(igiyüz medre sonra solda gal bagayuum)
  • çatalın solundan sağa dönün sonra sağa dönün.
hesabın var mı? giriş yap