şükela:  tümü | bugün
  • 2007 yilinda autodesk firmasi tarafindan satin alinmis, modellenmis insaat islerinin is plani, kaynak yonetimi, iletisim saglanmasi gibi genel koordinasyon konularinda projeyi derleyip toplamaya yarayan programi.
  • bu aralar revit den sonra öğrenmeye başladığım program. revit`e erişimi olmayan iş ortaklarına projenin tasarım kooordinasyonu, projenin sunumu ve proje maliyeti çıkarma imkanı vermesi amaçlı yapılmış bir program. pratik olarak malzeme listesi hazırama, teknik disiplinler arası koordinasyon iki faydalı özelliği. bunun dışında timeline özelliği de güzel. planlanan işi primavera , ya ms projectden import edip , ilgili parçalarla eşleştirdiğinizde projenin başlangıçtan bitişine kadar simüle edebiliyorsunuz. şu an bence ilkel, önümüzdeki dönemde teklif hazırlama ve planlama programlarının işlevlerini navisworks ve benzeri programlarda birbirlerine entegre halde kullanacağımızı tahmin ediyorum.
  • ne yapacağını bilmeyen, kafası kopmuş tavuk gibi abuk sabuk programlar öğrenmeye çalışan genç inşaat mühendisi meslektaşlarıma öğrenmelerini tavsiye ettiğim gerçek mühendislik programı.
    (bkz: bim managment)
    (bkz: bim)
  • hem projeler arası koordinasyon için hem de animasyon sunumlar gibi güzel görseller hazırlanabilen program.

    navisworks ipuçları