şükela:  tümü | bugün
  • delco elektronik pazarlama sanayi ve ticaret a.ş. nin tescilli markası olan navigasyon sistemleri üreticisi.çeşitli elektronik cihazlar da üretmektedir.

http://www.navitech.com.tr/default.asp
  • türkiye'de navigasyon sistemi üreten bir bir marka.
    yeni sürümünün icinde yok ama ilk ürünlerinde secenek olarak "cazibeli yerler" diye bir sey vardi. baktik icerigine. ama heveslerimizin yarisini bile karsilamadi. kiniyoruz.
  • bu aralar oto teyp işine giren marka. oto teyp diyorum ama öyle sattıkları için teyp diyorum. aslında teyp görünümü verilmiş teneke satıyorlar bunuda güzel paketleyip müsteriye sunuyorlar. dvd , sd card ve usb girişi var teybin ama ne kime ne zaman hizmet ettiklerini 3 gündür arıyorum bulamadım. hiç adetim olmadığı üzere kullanma kılavuzunu sonuna kadar okudum ama çare olmadı. ve belirtmek isterim ki teyp içinde vadedilen özellikerin bir kısmına sadece kumandadan ulaşabiliyorsunuz. beni arabadan bile soğuttu diyebilririm. almaya niyetlenip burdan bilgi almak isteyenlere aman diyorum.
  • oto teyplerini bilmem ama geçen hafta en ucuzundan satın aldığım p-110 model navigasyon aleti beni ziyadesiyle tatmin etmiş, ankara'da hiç bilmediğim yerlerde gayet rahat dolaşmamı sağlamıştır. gerçi memnuniyetimde başka marka bir navigasyon aleti kullanmamış olmamın ve beklentilerimin düşük olmasının payı büyüktür. alete adres girerek (şehir, semt, sokak nosu vs.), kendi hafızasındaki kayıtlı yerleri girerek (kamu alanları, restoran, avm vs.) veya koordinat girerek sizi yönlendirmesini sağlayabiliyorsunuz.
  • ürün özelliklerine kanarak, satın almadan önce listelenmekte olan özelliklerin sadece adının değil
    kendisinin de olacağını sandığım p200b modelli ürünün markasıdır.

almayı düşünecek olanlara notlar :
    bluetooth özelliği : telefonu bağlamak bir çile, her açtığınızda uzuun uzun bağlantı aşamalarını beklemeniz gerekiyor.
    bağladınız büyük başarı, konuşurken bar bar bağırmanıza rağmen karşınızdaki sesinizi çok zor duyuyor. kızıp bluetooth'u kapatıp telefonunuzun hansdfree özelliğini açın, hah şimdi düzeldi ses tepkisini alıyorsunuz.

dokunmatik ekran : ben "o" harfine tıklıyorum, beyimiz bazen o bazen "s" bazen sıkılınca "z" ye bastım diye düşünüp hareket ediyor.

sd kart desteği : gidip benim gibi kapasiteli bir sd card alayım 1-2 film atarım sabah çile trafikte canım sıkılmaz diyorsunuz. 8 gb bir kart alıyorsunuz. takıyorsunuz, süpriiiz çalışmıyor. arayıp tarayıp, kullanma klavuzu ve interneti yerle bir ettiğiniz halde bulamadığınız sebebi, mail attığınız teknik servis yetkilisi 1 cümle ile açıklıyor.
    "bu tip cihazlarda 2gb üzeri kartları desteklenmez"

bu nedir allah aşkına, bu tip ne demektir yani , bu tip dandik araçlarda mı desteklenmez yoksa bu tip derken bu tip navigasyon cihazları mı (hayır tabikii next 16gb destekliyordu) velhasıl kelam bu tip derken ne dediklerini anlamasam da anladım ki "navitech p200b 2 gb üzerinde sd kartlari desteklemiyor"
  • "her bi $eyi cali$tiririz" argumaniyla urettikleri ototeybin ozelliklere bakalim:

1- radyolarin frekanslarini hafizada aklinda 3 gunden fazla tutamiyor.
    2- mp3 yazili cd'de 3-5 $arki okuduktan sonra sapitiyor random $arki bulamiyor.
    3- usb seciyor. illa bu teybin sevecegi usb markasini bularak kullanmalisiniz.
    4- sd kart seciyor. daha bunun sevdigini bulamadim.

"300 lira verilir mi ya bi teybe marka diye, al i$te 150 liraya navitech var" diyen aklimi seveyim kisacasi. $u anda "usb reader" olarak i$lev goruyor yakinda o da mortu ceker bir ihtimal.
  • ürün tanıtımlarında söylediklerine göre; yeni nesil bir işlemciyi ve windows ce 6 sürümünü ilk defa bünyesinde bulunduran navigasyon cihazlarının markasıdır.
  • ototeypleri için fiyat/performansı en iyi teypdir diyebiliriz. ses kalitesi iyi. fiyatı uygun. sd, flash, mp3 cd herbirşeyi takılmadan tıkır tıkır okuyor. ışıklandırması şahane. kumanda yeterli. fiyat uygun. daha ne hocam.
  • ömür boyu ücretsiz güncelleme vaat eden ama ücretsiz güncelleme çıkartmayan navigasyon markası. teknik olarak yalan söylemiş sayılmazlar di mi. eğer ömür boyu ücretsiz güncelleme için alacaksanız almayın yok öyle birşey bu markada.
  • ömür boyu güncelleme vaadine uymayan firma. buradan alacaklara sesleniyorum, bu söze kesinlikle inanmayın 2.senede güncellemeyi bırakıyor.