şükela:  tümü | bugün
  • özetlemek gerekirse en başında insan topladığını ısırıp, avladığını kemiriyordu. sonraki zamanlarda ateşi buldu ve edep yerlerini örtmede yaprak teknolojisinden hayvan kürklerine geçti. derken bir gün office programlarını bilmek dahi artık standart oldu ve ilgilendiği alanlarla ilgili farklı programlarda kendini geliştirmeye başladı. daha da özetle after effects kurslarını başarılı buldum, ilgilenenlere de öneririm.
  • piyasadaki kursların çok üzerinde bir kurum.

bir kaç yeri araştırdıktan sonra navras akademiden photoshop ve after effects eğitimi almaya karar verdim. iki kursu birbirleriyle bağlantılı şekilde vermeleri çok faydalı oldu.

after effects konusunda alanında başarılı isimlerle çalışmak insana çok şey katıyor. özellikle reklam sektörü üzerine çalışmak istiyorsanız bence ilk tercihiniz burası olmalı. fakat kurs haricinde bireysel olarak kendinizi geliştirmeniz gereken bir alan olduğundan dolayı doğal olarak programın yüzde yüzünü piyasadaki herhangi bir yerde öğrenmeniz zor.

photoshop için düşünüyorsanız eğer, samimi olarak şunu söyleyebilirim ki kurs bitiminde "ben tam anlamıyla bu işi öğrendim" diyeceksiniz. a'dan z'ye photoshop hakkında tüm bilgileri buradan edinebilirsiniz.

son olarak şunu söylemeliyim ki kurs bittikten sonra parayı aldım, bu kişiyle işim bitti gibi bir zihniyetle kesinlikle karşılaşmıyorsunuz. türkiye standartlarına göre düşündüğümüzde navras akademi piyasanın çok üzerinde bir duruş sergiliyor.
  • durum biraz enteresan çünkü bu akademi seçerek alıyor.
    internetten bol bol araştırma yaptıktan sonra, artık buraya kayıt olayım dedim. zaten birkaç kez de telefonla görüşmüştük. ofislerine gelmeden eft yaparak kayıt olacağımı söylesem de, ısrarla beni eğitim içeriklerini inceledikten sonra kayıt olmam için akademiye davet ettiler. içerikleri inceledikten sonra zaten karar verdiğimi ve yazılacağımı belirttiğimi tekrar ifade ettim. neden ısrarla önden bunları göstermek zorunda olduklarını sordum. bana sürekli programı neden öğrenmek istediğimi, neler yapmak istediğimi, hedefimin ne olduğunu faln sordular.
    meğersem sadece ne istediğini bilen ve belirli bir sosyokültürel seviyenin üzerinde olan insanlar ile çalışıyorlarmış. türkiye’de insan profilini düşününce biraz işleri zor. ama ne yalan söyleyeyim sınıftaki herkes gayet düzgün ve pozitif insanlardı. hatta en sayko bendim diyebilirim. eğitim bitti halen iletişimdeyim. projeleri nasıl yapacağım konusunu hallettim, kaç paraya yapmam gerektiğini soruyorum özbey hocaya. keşke daha önce yollarımız kesişseydi. tuttum sizi navras...