şükela:  tümü | bugün
 • osmanlı torunu ingiliz bir komedyen. tam isminin nazım ziyaeddin nazım osmanoğlu olduğunu söylüyor ama bir komedyene de inanmak zor tabi.

  http://youtu.be/njwbdcriwve
  http://youtu.be/-fyjavxmh1y
  http://youtu.be/kencodzmsme
  http://youtu.be/m04chvu09fm

  http://nazosmanoglu.com/
 • dedenin dedesinin bilmemkacinci dedesi istanbul'u fethetmis, senin aklin hala komedide eglencede demiyorlar mi bu adama yahu. ben boyle bi sey yapsam babam kesin derdi yani
 • an itibariyle londra'daki evinde komşularının kavga etmesinden dert yanan osmanlı hanedan üyesi.
 • valla "bir osmanoğlu nasıl olur da komedyenlik yapar", yok "bilmemnereyi fetihten saray soytarılığına" gibi eleştiriler almış olsa da derin araştırmalarım sonunda edindiğim fikir en sevimli ve yakışıklı osmanoğlu olduğudur. evet, imparatorluktan komedyenliğe. bence meali, kardeş katlinden sanatçılığa. ne güzel.
 • bu yaz reading festival'da the alternative stage'de sahne alacak
 • eğer osmanlı tahtı varolsaydı 19. sırada olacaktı. bu adamı halife olarak düşünün, sonra videolarını bir daha izleyin.
 • şaka maka çok komik olan adamdır. salut your mighty highness abi.
 • toplasan 12 tane entrysi olan adama ikinci entryi de giriyorum ya, hadi bakalım.

  millet neyin üzüntüsünü yaşıyor anlayamıyorum. yazıkmış. türk herhangi bir adam kalkıp ingilterede komedyenlik yapsa ünlü olsa sevinebiliriz ülkemizin gururu diyebiliriz ama hasbelkader doğum piyangosunda yıkılmış bir imparatorluğun "şehzadesi" olarak dünyaya geldiği için üstüne neden böyle bir yük yükleniyor? fatih'le kan bağı var diye gidip londra'yı mı fethetmesi gerekiyor anlamıyorum ki.

  marifet mi abi avrupa'yı sopalamak? bok mu vardı da yüzyıllarca savaştık? kendisiyle dalga geçiyor zaten turkish warlord diye. adam şirin sevimli komik bir şey ne yapsın kılıç kuşanıp cihad mı başlatsın, halifeyim diye fetva mı versin? yoksa bunlar çok aşırı, 1 kere geldiği dünya'da otursun 400 yıl önce ölüp gitmiş dedelerinin hatrına "olm lan fatih'in soyundanım lan ben! dedemlerin sarayı vardı lan!" diye düşünmenin egosuyla mı tatmin olsun?

  ayrıca neden götümüzden element uyduruyoruz onu da çözebilmiş değilim. "bence hanedan üyesi değildir!" bu adam ben hanedandanım diye takılıyor, (tamam pek güvenmiyorum ama sonuçta değiştirilirdi) wikipedia'da ismi yazıyor, kuru havadan nem kapan osmanlı hanedanından bir kişi de yalandır iftiradır böyle şehzade olmaz demiyor. sırf sen beğenmedin diye kimse akrabalığını kesemiyor maalesef biyolojik akrabalık öyle işlemiyor. tamam ingilizler orijinal adamlar da "nazım ziyaeddin nazım osmanoğlu" diye bir ismi atamaz bu kadar "ottoman without an empire" diye gösteri yapamaz, twitterda mesaj atanlara türkçe yanıt veremez. sanki hanedanla direk kontağı varmış haberi sıcağı sıcağına ulaştırıyor gibi konuşmuyorlar mı insanlar deliriyorum.

  "kendisini yıkan imparatorlukta komedyenlik yapacak noktaya kadar gelmiş, getirilmiş" gören de geçen yıl osmanlı tahtındaydı bu sene ingilizler bastı sarayı kaptı bunu silah zoruyla komedyenlik yaptırıyor zannedecek. bak türkiye cumhuriyeti 100. yılına yaklaşıyor, osmanlı'nın son yüzyılları pek de parlak değildi zaten, adamlar ülkeden gönderilmiş aralarında mezar bekçiliği yapmak zorunda kalanlar bile olmuş ne ülkesini ne hanedanını aşağılamadan güzel güzel insanları güldüren adama taktınız yemin ederim. hatta ben de o noktaya getirilmişim. ne noktasıysa artık hangi şerefsiz ingiliz beni bu noktaya getirdiyse!! yıkılmış bir imparatorluğun yöneticileriyle akrabalığı olmasına rağmen komik olduğunu düşünüyorum, nasıl bir vatan hainiyim belli değil.

  ben dedemin sarayında düğün yapıcam diye artistlik yapan hanedan üyelerinden olacağına komik hanedan üyesi olsun gerçekten. tekrar ediyorum, tamamen şans eseri, yüzde yüz rastgele bir şekilde soyadı osmanoğlu olan bir adam ingiliz bir kadınla evlenmiş, doğan çocuk da bu olmuş. şimdi bu adam iş olarak zevk aldığı bir şeyi yapıyor diye toplum olarak üzülmemiz gerekiyor.

  fikrini beyan etsen "komik değil! hanedan üyesine yakışmadı" desen tamam, katılmıyorum fikrine. bitti. olabilir. herkes aynı bakış açısına sahip değil. ama sen bırak bu adama gülmeyi absürd bulmayı, bu duruma üzülmeyen herkese acıyorsun. belli ki videolarını bile izlememişsin yorum yapmadan önce, ingiliz milli marşını söyleyerek koyun kurban ediyor, amsterdam'da bir seks gösterisinde aktif görev alıyor*, vurabileceğin bir çok yer var adama ordan vurmuyorsun, "aman ingiliz imparatorluğunda komiklik yapıyor". ingiltere imparatorluğu kaldı sanki. prens harry'nin çıplak fotoğrafları yayınlanıyor halkı ona arka çıkıyor biz alt tarafı sahneye çıkıp milleti eğlendiren adama arka çıkamıyoruz. "yazık".

  adam komik. aşın bazı şeyleri.

  (pek sevimli bir şey bu adam, buraları okuyacak kadar türkçesi veya türkiye bilgisi varsa selam. biraz aşırı tepki verdiğimin farkındayım. kendimi hafiften trollenmiş hissediyorum.)
 • ingiltere'de komedi işi ile iştigal eden naz osmanoğlu aynı zamanda osmanlı hanedanın da bir üyesi. bildiğiniz şehzade yani.

  şu da performansı http://www.youtube.com/watch?v=h_eyhywezyi

  bizim tayyip, şehzade nazım'ın gösterisini izleyip "bizim ecdadımız böyle deyil" diyerek adamı yasaklatmaya kalkar diye korkmuyor da değilim hani.