şükela:  tümü | bugün
  • acun karadağ ile birlikte 1175 gündür her gün bıkmadan usanmadan khk ile işlerinden atılmalarını protesto eden, her defasında basın açıklaması yapmaya başlamadan yaklaşık 50 kişilik polis kuvvetinin üzerine saldırdığı kamu emekçisi.
  • "işimi istiyorum" eylemi yaparken polis tarafından elmacık kemiği kırılmış ve sgk adli muayenenin ücretini istemiş. ülkedeki hukuksuzluğun en canlı örneği.

ilgili haber

not: insan hakları insandan insana değişen bir şey değildir. insan hakları tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir.
  • 10 yıllık nüfus memuru iken khk ile görevinden ihraç edilen kişi.

akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan iktidarı döneminde çıkarılan khk’larla işten çıkarmaları protesto edip işine geri dönme talebiyle ankara-yüksel caddesi’nde 1.318 gündür eylem yapan nazan bozkurt’a ev hapsi cezası verilmiş. nazan bozkurt da ev hapsi cezasını kabul etmeyeceğini belirtmiş.
  • bu kadın insan olamaz. sanki öküz yüreği yemiş, gergedan testisinden peyda olmuş gibi. inandığı, doğru bildiği gerçekleri ciğerini yırtarcasına haykırıyor. sürükleniyor, tartaklanıyor, kale alınmıyor fakat pes etmiyor.
  • ben kendisini dirayetinden ve ilkeli duruşundan mütevellit akademisyen sanıyordum he, halbuki nüfus müdürlüğü memuruymuş. bu da bana kapak olsun. dünkü tek kişilik khk nedir biliyor musunuz dev direnişinden.