şükela:  tümü | bugün
  • ‘’türkiye’nin en iyi rap ve hip hop prodüktörleri ile nazdrave ekibi bir araya gelirse nasıl bir şey ortaya çıkar?’’

bu konsept üzerine kurulmuş bir oluşum. videolarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir

nazdrave x rap feat. ayben ''başkan''

nazdrave x rap feat. da poet ‘’taş kağıt makas''

şarkıların orjinallerini bildiğim için açıkçası nazdravenin performansı dışında pek bir şeyi beğenmedim. fikir güzel, ekip güzel ama ııh.

dün xjazz festivali kapsamında 6.44 kk ankara'ya geldiler. gidemediğim için biraz üzülmüş olsam da arkadaşımdan gece kritiğini aldığımda üzüntümün yerini random gülmeler aldı. en sevdiğim yorum ise şuydu;

"bi ara kamufle nazdrave'ye dönüp dedi ki 'abi mükemmelsiniz sizin bizle ne işiniz var'. o kadar haklı bir sitemdi ki..."

edit:

yeni iki video daha gelmiş. ve ağaçkakan ile olanı izledikten sonra, yukarıda yazdığım her şey için özür dilerim. efsanesiniz.

nazdrave x rap feat. ağaçkakan ''betamaks''

nazdrave x rap feat. kamufle ''hayale daldım''
  • bu akşam if beşiktaş ta gideceğim hede. özellikle ağaçkakanın performansını merakla bekliyorum.

konser sonrası edit: gerçekten muazzam bir iş çıkarmışlar. konser sırasında ediz hafızoğlu 'kusura bakmayın aralarda bekliyoruz çünkü hala notalara bakarak çalıyoruz' diyerek bütün şarkıları yeniden bestelediklerini belirtti. şarkılara çok ayrı hava katmışlar. sadece ağaçkakan'na yaptıkları besteler (ediz hafızoğlu ağaçkakan şarkılarını kendisinin bestelediğini söyledi.) şarkının asıl temposu çok değiştirilerek yapılmış gibiydi.

ağaçkakan için konuşacak olursam kendisini ilk defa salon iksvde dinlemiştim. güçlü kalemi olduğunu düşünüyorum ve okuduğum bir röportajında çok takipçisi olup olmaması üzerinde durmuyor ama bu proje gibi farklı dinleyici kitlelerinin olduğu ortamlarda tamamen sarhoş olup yerlerde gezinmemesi ya da şarkı sözlerini unutmaması gerekiyor bence. tabi istanbul'da daha çok takılıp konser versin çok fazla rap dinleyip, takip eden biri değilim ama kendisini mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum.

umarım bu grup devam eder ve farklı zamanlarda da konser verirler. her performansını bitirip sahneden inenin arkasından 'çok erken gitti ya' dedirttiler.