şükela:  tümü | bugün
 • 1933 - 1945 yılları arasında almanya'ya verilen isim.

  (bkz: adolf hitler)
  (bkz: nsdap).
 • bir ulusun komple delirebileceğinin(?) kanıtıdır. 20. yüzyılda bile büyünün ve okultizmin dünyanın kaderini çizebileceğini gösteren en önemli örnektir. bazı açılardan ilham vericidir, idealistlere umut vadeder eriştiği o inkar edilemez güçle.
  bugün bile almanların en büyük utanç kaynağıdır.

  (bkz: okultizm)
  (bkz: welteislehre)
 • http://www.nazialmanyasi.com/ adresinde hizmet(!) veren, online olmasından önce kurucusunun bana e-posta yoluyla ulaşıp ek$i sözlükte'de yayınladığım birçok yazımı sitesinde yayınlamak için izin istediği, benim de kendisine "yazının kesinlikle bana ait olduğunu belirten bir dipnot" olması $artıyla kabul ettiğim site.

  ancak site açıldıktan sonra gördüm ki, sadece bir kaç yazımın bana ait olduğu belirtilmi$, diğerleri ise sanki kendilerine ait gibi gösterilmi$ti. daha sonra kendilerine tüm yazılarımı siteden kaldırılmasını istediğimi belirten bir mesaj atmı$ ve yazılarımı geri almı$tım (sitenin yarısından fazlası benim katkımla olu$tuğu için $u an içerik olarak baya zayıflar doğal olarak). ama bu da yetmez gibi $imdi de yazılarımı forumlarında yeniden kaynak belirtmeden yayınladıklarını görmü$ bulunmaktayım.

  anlatmak istediğim, bu adamların* emeğe saygıları hiç yok. sağdan soldan fotoğraf, makale toplayıp, siteye "bu kesinlikle bir nazi destekçisi, anti-semitist bir site değil" cümlesi eklemekle konuyla ilgilenen insanlar için bir "bilgi kaynağı" olun-a-maz. zaten konuyla aklı ba$ında ilgilenen birisi de bu sitenin her 10 kullanıcısından 9'unun avatar olarak gamalı haç kullandığı forumlarında "üçüncü reich ve diğer olaylar"ı tartı$maz. adamakıllı gider http://www.axishistory.com/'a...

  duzeltme: $imdi gordugum kadariyla halen de bazi $eylerimi kullanmaya devam ediyorlarmi$. "sozluk" ve "silahlar" bolumleri(m). utanmazligin boylesi. bakmaz olaydim...
 • dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı devleti. bir anda yükselmiş akabinde de bir anda bitmiştir. saman alevi gibir.
  ama azimleri şu türk milletine kapak olmalıdır ki elindeki bu kadar kaynak jeopolitik konumla hala yerinde sayıyor.
 • 1943'te resmi adı grossdeutsches reich'a (büyük cermen imparatorluğu) çevrilmiştir.hiç bir resmi alman kaynağında nazi almanyası adı altında bir ibare bulunmamaktadır.
 • 1933'te kurulup 1945'te son bulan almanya'ya verilen isim.en güçlü fakat en kısa ömürlü reich bu olmuştur.en geniş sınırları batıda bordeux'dan doğuda moskova önlerine kadar uzanır,nazi kaynaklarında 1000 yıllık imparatorluk adıyla anılırdı
 • sınırını, gücünü falan bilemem ama en dallama reich bu reich olmuştur.
  bin yıllık imparatorluk diye yola çık, on iki yıllık faşist devlet götünde patlasın .
  izansız, hesapsız moronlar sizi.
  beter olun lan. iyi ki yok oldunuz.
 • savaştan sonra abd'nin bilimsel buluşlarının kaymağını yediği devlet. usa; hava bombardımanları sırasında çekilen autobahn fotoğraflarıyla otoyol sistemini aynen kendi ülkesinde inşa etmiş, savaş taktiklerini sonraki yıllarda okullarda okutup cephelerde uygulatmış, atom bombası, jet motoru, helikopter, volkswagen araba teknolojisini kullanmış ve nazi bilimadamlarının insan denekler üzerinde yaptıkları araştırmaları değerlendirip birçok kalıtsal hastalık tedavisinde aşama kaydetmiştir.

hesabın var mı? giriş yap