şükela:  tümü | bugün
  • kendisi iş yeri hekimiymiş sanırım. asker kökenli. sevgilisinin kafasına dayadığı ve ateşlediği silahla ağır yaralı olduğu bilgisi var. bu sözlükçülerin alkış tutacağı varoluşsal bir intihara da benzemiyor. mobese görüntüleri çıkarsa ortaya daha net anlaşılır tabii. tetiği çeken zeren böke toku'nun bir anda yaşadığı histerik krizin neticesi.
  • çok severdim kendisini. ınsallah nurlar icindedir simdi.
  • çok erken gençlik yıllarımdan tanıdığım, yaklaşık yirmi yıldır görmediğim, gazetede fotoğrafını görüp , hikayesini okuyunca hayatın türlü türlü virajlarla dolu olduğunu tekrardan anladığım intihar haberine konu olmuş kişi.

allah rahmet etsin ve çocuğuna bu zor hayatta yardımını esirgemesin.

yakışıklı, akıllı,zeki bir gençti. çapa tıp'ı kazandığında çok parlak bir gelecek kendisini bekliyor diye düşündürmüştü.

ne desek boş.
  • çalıştığı şirkette yapılan duyuruya göre intihar etmemiş, kazaya kurban gitmiştir.

allah rahmet eylesin.
  • ilk tanıdığımda gözlüklü, uzun boylu, zayıf bir gençti. kaliteli bir ailenin tek çocuğuydu. zeki, centilmen, esprili bir adamdı. başarılı bir eğitim hayatının ardından iş hayatına bizlerle birlikte başladı. doktor olduğunu unutup elinde fırçayla duvarları boyadığını da biliyoruz, tüm görevlerinde mesleğini en iyi şekilde icra ettiğini de.

sonrası karışık. hayat ona karşı pek nazik davranmadı. sevdiklerini kaybetti. sevdiklerine üzüldü. talihsizlikler sık sık onu buldu. bazen de kendi yanlış seçimlerinin sonuçlarıyla karşılaştı, hepimiz gibi. sonunda yaşanan güzel anıları omuzlarımıza yük olarak bırakıp gitmesi hiç olmadı.

daha önce belirtildiği gibi intihar etmemiş, kaza sonucu yaşamını yitirmiş olduğunu tekrar etmek istiyorum. arkada kalan biri olarak, hayatına bir şekilde dokunduğu tüm insanlar tarafından ne kadar çok sevildiğine bizzat şahit oldum. dolayısıyla medyaya yansıyanlar veya hakkında atıp tutanların ne dediği önemli değil.
  • özledikçe tek yapabildigimiz fotograflarina bakip, ona dua edebilmektir. ne var ki anilar zaten hep gözümüzün önünde.. evet çok zarifti, evet çok zekiydi, evet çok mütevaziydi ve maalesef sansi yüzüne gülenlerden olmadi. sectikleri mi onu seçenler mi bilinmez her zaman "dogru"degildi. ama o "biri"ni sadece dogru olmadigi icin hayatindan kolayca çikarabilenlerden de degildi. ve evet o bir intihar degildi. mekanin cennet olsun; çok özlüyorum ben de..heee bir de komikliklerin hep gözümün önünde..