şükela:  tümü | bugün
  • yüksel direnişçisi. ev hapsi cezasına uymadığı gerekçesiyle işini geri istediği için tutuklanmıştır. 9 ağustos'tan beri tutsak. nuriye, semih, esra, acun, veli ve niceleri ile birlikte insanlık onurunu ayakta tutan emekçidir.
  • kanser şüphesi olmasına rağmen aciliyeti olmadığı sebebiyle (!) mr randevusu alamayan, khk ile önce işinden ihraç edilen daha sonra da yüksel direnişi'ne destek verdiği için tutuklanan sosyal bilgiler öğretmeni.

    kaynak
  • khk ile ihraç edilen öğretmen.ihraç edildikten kısa bir süre sonra cevahir avm önünde oturma eylemine başladı.yaklaşık 50 gün süren oturma eyleminde defalarca gözaltına alındı.nuriye gülmen ve semih özakça tutuklandıktan sonra istanbul'daki eylemine son verip ankara'ya, direnişin odağı olan yüksel caddesi'ne gitti ve direnişine orada devam etti.

    gözaltılar ve işkenceler orada da devam etti ve sonrasında tutuklandı.ilk mahkemede tahliye edildi ancak daha dışarı salınmadan istanbul tem gözaltına aldı ve tekrar tutuklandı.şimdi ise kanser riski ile karşı karşıya.nazifeonaytedaviedilsin

    9 ocak: bugün segbis ile bağlandığı duruşmada mr çekildiğini ve sonuçları beklediğini belirtti.asılsız suçlamalardan birinden daha beraat etti bugün itibariyle.