şükela:  tümü | bugün
  • var böyle bi' şey. uzaktan tanıdığım biriyle mesajlaşmak zorunda kaldım. içinde bulunduğu durumdan bahsetti. olayın üzerinden biraz geçince bi' iki kere durumunu sordum sadece ve sadece ayıp olmasın diye. sonra, bi' kezbanlıklar bilmemneler.

sıkılıyorum sabri, bunalıyorum.
  • var öyle bir şey. iki sohbet ettik diye niye öyle yüz göz olalım ki?
  • bizim insanımıza nazik olmaya çalışırsan seni ezmeye çalışır.

inanın bana tüm gerçek bu.
  • toplumdaki çoğu insan nazik olmayı zayıflık olarak görüyor. ve bu da bazen yanlış anlaşılmanıza, bazen karşıdaki insanın sizi küçümsemesine veya ezmesine sebep oluyor. hoş değil ama nezaket çerçevesinde halledemedigim konuları üslubumu bozarak çözebiliyorum malesef. bu algı insanı kaba bir insana dönüştürebiliyor
  • nezaket , muhatabın rahat davranmasını sağlar. sert bir rekabet ortamı olmadığı, silahları çekmeye veya kendini gizlemeye gerek olmadığı , karşısındaki kişiden zarar gelmeyeceği mesajını verir.

nezaketli yaklaşım sonrası aldığınız tepki kişinin doğal ve rahat halidir, görüntü şeffaftır. nezaketli insanı ezmeye kalkan lavuklar , aslında her an herkesi ezmek arzusundadır, siz yalnızca nezaketinizle korkularını ve çekincelerini ortadan kaldırmış olursunuz.
  • (bkz: eee sonra)
  • çok sevdiğim bir söz vardır.
    "tanıdığın ve tanımadığın herkese karşı nazik ol; çünkü kimsenin nasıl bir mücadelenin içinden geçtiğini bilmiyorsun."
  • biyik bukule bukule kaytan, insan ikile ikile seytan olurmuş.

neyi savunursan savun bu boyle.amasi mamasi yok.
  • karşımda nazik ve kibar bir insan olunca kelimelerimi aşırı dikkatli seçip resmen karşısında eriyorum, bu durum çok hoşuma gidiyor. ben de elimden geldiğince kibar konuşmaya çalışıyorum, böyle bir irtibatın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

ama bazı orospu çocukları var ki kibar insanı rahatça ezebileceklerini düşünüyor. kibar görünce o adam kibar ya korkak sanıyorlar, bu bizim millette bir hastalık. neyse ki nabza göre şerbet veren biriyim de bu konuda problem yaşamıyorum ama yaşayan arkadaşlara üzülüyorum.

en zevklisi de karşındaki adamın seni kibar sanıp sana artistlenmeye çalıştığında, senin ona sağlam bir ters çıkışınla kediye dönüşünü izlemek oluyor. tavsiye ederim arkadaşlar, karşınızdaki kibar değilse alayına gider felsefesini uygulayacaksınız.
  • nazik, kibar, nahif, ince, düşünceli, küfürsüz insanların toplumuzda güçsüz sanıldığı bir topraklarda yaşıyoruz.

güçlüyüm ama sen merak etme...