şükela:  tümü | bugün
 • harun tekin'in yeni aktuel yazisinin ba$ligi olsa gerek. (bkz: basinda sourtimes)
 • harun tekin beyin ekşi sözlüğü "yeni neslin kaotik zihinsel çöplüğü" olarak tanımladığı yazısı. kendisi bu durumu doğal buluyor ve üzülüyor. bense sözlüğün sürekli yatak, çöplük vb. tanımlarla topyekün değerlendirilmesinden kıllanıyorum. yatak diyolar ulen grup mu yapıyorum ben şimdi diyorum, çöplük diyorlar üstümü başımı koklamaya başlıyorum. ekşi sözlükte nazi de var, şeriatçı da, sapık da şu da bu da var. çünkü bu insanlar bu dünyada var. bazen hemen yanıbaşımızdalar ve evet çaktırmıyorlar kim olduklarını genellikle. ama böyle düşünüp böyle yaşamak istiyorlar. peki ne düşündüklerini yani tezlerini bilmezsek nasıl antitezler geliştireceğiz veya sentezler yapacağız. elbette insanların hepsi deli. peki herkese pasiflora içirip, lustral yutturup, diazem mi pompalıyacağız. yoksa herkesin eteğindeki taşları dökmesine izin verip birbirimizi anlamaya mı çalışacağız. bilgi bilgidir. iğrenç de olsa beğenmesek de bilgidir. ekşi sözlük de bilgi kaynağıdır. kutsal filan değildir ama idare eder işte.
 • harun tekin'in bir noktada haklı olduğu,diğer noktada o kadar da haklı olmadığı yazısı..

  heinrich ve anglachel isimli yazarları tanımamaktayım,ideolojileri hakkında bir bilgim yok ve mevzubahis yazılarını yeni gördüm..

  nazi almanyasının uçaklarından bahsetmiş heinrich ve üstün özellikli olduklarını yazmış..evet doğru!almanlar o dönemde teknolojik alanda hem müttefiklerden hem de sovyetlerden daha üstündü..
  ilk jet uçağı ve balistik füze nazi almanyasından çıkmıştır ve v2 roketler uzay çalışmaları açısından amerikalılara ve ruslara en az 10 yıl kazandırmıştır..bunu inkar etmekle daha hümanist ya da aydın olmayacağımız gibi kabul etmekle de nazi olmayız..
  bunları dile getirmek nazi sempatizanı olunduğuna dair bir işaret değildir,yani harun tekin bu noktadaki eleştirisinde o kadar da haklı değil..

  ancak anglachel isimli yazarın heinrich isimli yazar için "ss hücum führeri" şeklindeki benzetmeleri de-her ne için yapılırsa yapılsın-tepki toplamakta haklıdır,savunulacak gibi değildir..harun tekin bu noktayı eleştirmekte ise o kadar da haksız değildir..

  buna karşın teknolojisini övdü,nickini nazi lugatından seçti diye birine hemen faşist damgası vurmakla black metal dinleyen herkese "satanist" demek paralel durumlardır,bu ayrıma varmak gerekir..
  nazilerin yaptıkları tiksinçlikleri hiç bir şeyi lanetlemediğimiz kadar lanetleyelim doğru olan bu,ama sapla samanı karıştırmadan..
 • sahibine "kendisi oyle uygun gordu ise oyledir" deyip gecilmesi gereken sozdur, zira harun tekin ne bir otoritedir, ne de ona yakla$an bir$ey. daha onundeki mikrofona layigi ile yetemezken, bir nevi onlari destekleyen bir olu$uma bok atarak etrafindan ne denli habersizce i$ yaptigini da ortaya koymu$, muzik piyasasi, ve kendi deyimi ile entellektuel aydin "piyasa"sini da eminim ki oldukca $a$irtmi$tir.

  bu tarz serzeni$lerle iyiden iyiye kendisini yormamasi icin, 1 adet "belli ki tirlamisim" coverlamasini, ustune de birkac ay duzenli olarak ek$i sozluk'u okuyup, biraz olsun kavramasini salik verir, gozlerinden opmek isterdim ama tiksindim $imdi.

  (bkz: morvek otesi)
  (bkz: mor ve hedesi)
 • grup forum'un bu konuyla ilgili besteledigi bir devrim marsi vardir:

  gundogdu hep uyandik sozluge login olduk
  bagimsizlik ugruna da gun geldi caylak olduk
  yolumuz devrim yolu gelin suserler gelin
  sozluge de fasist dolmus oeehh esirgemeyin
 • gayet eksik kalmış bir köşe yazısı girişidir.

  yaptığım ufak çaplı bir araştırma sonucu daha da çarpıçı bir başlık olan casanova nazi eksi sozluk te temasına ulaştım. böylece olayın içine hafif çaplı bir erotizm sosu da katılmış oldu.

  (bkz: ohi ohi fifi fifi/@heinrich)

  az daha uğraşırsam allah allah kontesi kim sikti romanında bulunan bütün ögeleri kullanarak hem halkın ilgisini * çekmeyi hem de harun tekin bey'i dergideki yerinden etmeyi umuyorum. bekle beni aktüel geliyorum.

  * *
 • geçmiş göz önünde bulundurulduğunda, kendisinin bundan sonraki yazısında "ekşisözlük çok güzide bir yer", "hepimiz yazar olmaya çalışmalıyız" veya "ülkenin yegane demokratik platformu ekşisözlük" şeklinde konularla ortaya çıkacağını umuyorum.. hatta umuyorum tahmin ediyorum..

  ayrıca bundan sonraki albümde "ne ekşisin ne sözlüksün" diye başlayan bir şarkının sinyallerini veriyor olabilir kendileri..
 • (bkz: heil ssg)