şükela:  tümü | bugün
  • naklow*'un okudugu, pek bir dillere destan okul
  • mezun olduğum lise. salak bi marşı vardı. sözler öğrencilerden birine beste müzik hocası (yanlış hatırlamıyorsam) adnan şit'e ait idi. sözlerin hatırladığım kısmı çok az nakarat şöyle bişeydi.

"nazilli'nin güneşi
    anadolu lisesi hey anadolu lisesi"

başarılı bir lisedir. her yıl dil puanında ilk 50'de bir öğrenci olur. hatta bir birincilik var.
  • marşı aslen söyledir:
    "anadolu lisesi hey başarının simgesi
    nazilli'nin güneşi anadolu lisesi.
    bir tarihtir adımız / yabancı dil sanatımız
    sevgi dolu yuvamız/ yaşa anadolu lisesi
    anadolu lisesi hey başarının simgesi
    nazilli'nin güneşi anadolu lisesi
    imrendirir herkesi/ ingilizce türkçesi
    nazilli'nin gür sesi/ yaşa anadolu lisesi..."

basketbol potalarının direklerini kale olarak kullanarak, bahcesindeki mandalina ve narenciyeleri top olarak kullanip vakit gecirebileceginiz, iyi bir egitimi olan, ögrencilere müzigi sevdiren, meral eker, hasan hot, ragıp, münire hanım, ibrahim bilgenoğlu gibi değerli isimlerle çalışmış güzel okul... herkesin mezun olamadığı lise...
  • ortaogretim basari puani muhabbeti yüzünden bir çok öğrencinin ben de dahil başka okullara geçmesiyle doğru dürüst 97 mezunu verememiş* eğlenceli okul.
  • 10 yıl sonra hatırlanıp tekrar sevilmiş okul... 95 mezunları için (bkz: o da olur)(bkz: morasian)(bkz: minerva)
  • okulun marşının bestesi sanıldığı üzere adnan şit'e ait değildir.bizzat adnan şit'e sorulmuş,kendisinin sadece marşın düzenlemesini yaptığı, marşın bestesinin şu anda hayatta olmayan-adını bilemiyorum-bir kişiye ait olduğu öğrenilmiştir.böyle biline,kafadaki yanlışlar düzele..
  • görev yaptığım okul.
  • yıllar sonra bile özlemle anılan efsane okul..
  • okurken kıymetini bilmediğiniz fakat mezun olduktan sonra deli gibi özlenilen okuldur,yuvadır.öğretmen kadrosu mükemmeldir.alanlarına hakim tarih,matematik,coğrafya,ingilizce ve fen bilimleri hocaları her zaman güleryüzlü,sevecen ve vericidirler.anılar ah keşke 1. sınıftan tekrar başlasam dedirtir,bunun imkansızlığı ile yıkılırsınız,zaman durur..