şükela:  tümü | bugün
 • özellikle youtube'de kayda değer işler ortaya koyan yetenekli basçı. yanlış anımsamıyorsam, birçok kişi gibi, shug'ın bleed cover'ıyla keşfetmiştim bu arkadaşı ilk olarak: https://www.youtube.com/watch?v=jv1ptwzxbti

  basçı olmanın haricinde, videodan anlaşılacağı üzere, mit ile bir bağlantısı olduğunu çıkarsayabiliriz. tabi geyik bir yana, şerlokluğa gerek yok aslında bu noktada; ismini googlelayınca detaylara ulaşılmakta -vatana millete epey hayırlı işler ortaya koyabilme potansiyeline sahip birisi olduğu çok net. bravo diyoruz.

  muhtemelen burada yazılanları da takip etme ihtimali var-bu vesileyle, mümkünse kendisinden bir(ya da iki:)) istek parçam olacak:
  1. spastic ink -to counter and groove in e minor: https://www.youtube.com/watch?v=l4v8hocewfs
  2. j.s. bach - solo keman sonatı no. 1(a.k.a. bwv 1001): https://www.youtube.com/watch?v=jrt0i1r8zo0
  (bunu zamanında dave grossman isimli bir basçı, öyle pek süper bir performans olmasa da, 7 telli bas gitara uyarlayıp çalmış idi. sanırsam, görece biraz fazla vakit alsa da, kendisi de böyle bir kaydı gerçekleştirebilir.)
 • mit'de aviation ve yapay zeka üzerine yaptığı doktorasını bitirmesine ve türkiye'ye kesin dönüşüne kısa bir süre kalan sevgili nazım kemal üre'nin, önümüzdeki aylarda itü'de yrd. doç. olarak göreve başlamasını bekliyoruz.

  kendisi aynı zamanda fatal mind ve your pain is endearing gruplarının eski basçısıdır. fatal mind'ın 2007-2010 dönemi dorock konserlerinde river dragon ve the philosopher eşliğinde az kafa sallamamışızdır. ayrıca achroma rising adlı projede de yer almaktadır. gerek enstrümanındaki, gerekse akademik hayattaki idealistliğini takdir ettiğim dünyalar tatlısı bir insandır kendisi.
 • egitimini itu ve mit'de tamamlamis ucak-uzay muhendisi. su anda istanbul teknik universitesinde arge gorevlisi. ayrica bas gitar calmaktadir. ahmet saracoglu ile birlikte achroma rising adli progresif metal projesini kurmustur(sonradan ikiliye eren basbug katildi). kendisi bircok dalda basarili olmasini siki zaman yonetimine borclu oldugunu dusunmektedir.
  bu kadar basarili bir insan gorunce insan ister istemez cekiniyor, kendisi ile bulusmak istedigimi utanarak soyledigimde sicakkanli bir tavirla kabul edip bana selfis'te* sicak cikolata ismarladi. onumuzdeki yillarda adinin daha da cok duyulacagina ve hem muzikal hem akademik anlamda cok buyuk islere imza atacagini umuyorum.
 • youtube'da ver elini victor wooten al elimi john patitucci gel oğlum steve bailey gezinirken yorumların birinde adına rastladığım ve bir kaç tık sonra karşımda grubuyla şu videosunu bulduğum şahıs:

  http://youtu.be/93sxmejjvuo

  müzikleri ilgimi çok çeken bir şey olmasa da ortadaki virtüözite takdire şayan. eren başbuğ zaten eren başbuğ ama kemal üre acayip şeyler yapıyor burada, özellikle 2:00 civarında kendi yarı sahasından kontra atağa kalktığı bir bölüm var ki ağlamak istedim.
 • pasifagresif ve achroma rising aracılığıyla tanıdığım çok değerli bir müzisyen ve bilim insanı.
  itü'de lisans ve yüksek lisanını tamamlayıp mit'de burslu bir şekilde doktorasını yapan, çok teknik ve hızlı bas partisyonları başarılı bir şekilde icra edebilen biri olmasına rağmen sıfır egoya sahip. ask fm aracılığıyla sorulan soruları özenle cevaplıyor, insanları hem doğru bilgilendiriyor hem de motive ediyor.
  bir gün ofisine uğrayıp kendisiyle tanışıp sohbet etmek istiyorum. ahmet saraçoğlu da gelirse o sohbet tadından yenmez.*
 • iyi hoca.