şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çelik erişçi'nin 1995 senesinde çıkardığı benimle kal albümünün ilk şarkısı. klibinde de şebnem özinal oynamıştı.

kal gitme kal
    o gidişin kor bana
    bak halime ver elini ver bana
    gel yanıma sarıl yeniden,
    ne çok özledim seni ben
    tükenen ümitlerimi, yeniden taşır yeniden

yana yana buraları dolaşıyorum
    yapayalnız geceleri avutuyorum
    sakın ola bu aşkı harcama
    delice seviyorum
    nazına ölüyorum
    dur, bir daha düşün
  • liseye yeni başladığımız yıllara denk gelen çelik parçası.. klibinin çıktığı zaman tüm kanallar göstermek için yarışıyorlardı adeta.. klip belki çok hoş değildi.. ama parça çelik için km taşı oldu dersek yanlış olmaz..
  • başı faith no more'un blood isimli şarkısına acayip benzeyen çelik şarkısı.
    (bkz: blood/@robin)
  • klibinde çelik orkestrayı kızın apartmanın önüne kurmuştu. "gel yanıma sarıl yeniden" diye serenat yapardı. apartmanın tüm sakinleri kah gülerek kah oynayarak eşlik ederken klip kızın çelik'i eve alması ile son bulurdu.
  • üzerinden 15 sene geçmiş şarkı. http://www.youtube.com/…liplerim#p/u/53/ut53bdf_mqa
  • gel yanıma sarıl yeniden,
    ne çok özledim seni ben
    tükenen ümitlerimi, yeniden taşır yeniden

bölümü nakarattan bile güzeldir bu şarkıda.
  • yeni versiyonunu yapmış çelik abimiz bu şarkının. keşke yapmasaydı. davullar hazır, gitarlar guitarrig, evde yarım saatte yapılabilecek kötü bir kayıt olmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=3dwenoxwch0
  • yeniden düzenlese de dinlesek denilen (bkz: çelik) şarkısıdır. 1995 yazına götürür.
  • çelik, ikinci albümünün çıkış parçası olan bu şarkıyla çelik kazağını ve bandanasını dolaba kaldırarak bol keten kıyafetler ve ailenizin efendi çocuğu kostümleriyle yeni bir döneme geçiş yapmıştı. daha da uzayan fönlü saçlarıyla da futbolcu saçı kesiminden iyice sıyrılmıştı. şarkı da klip de son derece güzeldi. 20 yıl sonrasından bakıp burun kıvırmak samimiyetsizlik olur.

yalnız klibin sonunda hatalı kurgudan dolayı ortaya çıkan şöyle bir durum vardır; çelik, kızın penceresinin altında ölüyorum bitiyorum diye döktürürken, evdeki başka bir çelik anlamlı bakışlar eşliğinde kızın arkasından yaklaşarak kızı kapar. sonrasında da önce pencereyi, ardından da perdeyi kapatarak çelik'e hayatının darbesini vurur. çelik de kendini hercailere vurur. ayrıca çelik bu klipte esas kızdan daha güzeldir.