şükela:  tümü | bugün
  • orhan gencebay'ın yeğeni.emre baş'ın kardeşi.emre baş bir trafik kazasında öldükten sonra abisine oldukça bağlı olan nazlı baş bu elim kazadan 2 sene sonra hayatını kaybetmiştir.

peki böylesine genç bir insanın ölümünün nedeni ve emre baş'ın ölümü magazinde yer almışken orhan gencebay'ın diğer yeğeni olan nazlı baş'ın haberinin yapılmaması ne demek oluyordur?

tüm bunlar hakkında yorumlarımı yazmak istiyorum.ama tüm bunlara olan merakımın nasıl başladığını yazarak başlasam daha doğru olacak galiba.

geçenlerde eyüp'e ölen bir yakınımın mezarlığını ziyaret etmek için gittim ve ziyaretimi yaptıktan sonra başka bir mezarlık dikkatimi çekti.dikkatimi çeken bu mezarlığın yanına gidip baktığımda iki isimle karşılaştım.emre baş ve nazlı baş...

ölümleri 2 yıl arayla olan bu iki insan beni daha da meraklandırmıştı.bu insanlar birbirlerinin nesi oluyordu? bilmiyordum, merak etmeye başlamıştım ve isimlerini not alıp eve dönünce araştıracağıma dair kendime söz verdim.bir yanım 'nasıl bulabilirsin ki,bu dünyada ölenlerden yalnızca iki tanesi' derken diğer yanım bu iki insanı bulacağıma öyle bir inanıyordu ki ve ben de diğer yanımı dinledim.en azından sosyal medyada bulurum diye düşünürken bu iki gencecik insanın orhan gencebayın yeğeni olduğunu öğrendim ve büyük bir şok yaşadım.böyle bir şey bulabileceğimi tahmin etmiyordum.bir şey bulacaktım biliyordum ama böyle bir şey şaşırtmıştı beni.

emre baş'ın cenaze haberi yapılmıştı ve birçok sanatçının çelenkleri hatta bazılarının kendisinin geldiği haberi vardı.büyük üzüntü acının olduğu bu cenaze haber olarak yer alıyordu.ama ben nazlı baş'ı merak ediyordum ve onun hakkında hiçbir şey bulamıyordum.o da emre baş gibi ölmüştü ama neden onun hakkında tek bir haber bile yoktu?! acaba bu intihar mıydı?!

araştırmamı derinleştirince nazlı baş'ın facebookunu buldum ve onun ölümü hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştım.herkes çok üzgündü,herkes inanamıyordu,nasıl olur diyorlardı,nazlı nasıl ölür? hele ki ortada hiçbir şey yokken..nasıl olurdu? herkes bunu merak ediyordu.yorumlarda abinin özlemine dayanamadığını söyleyenler de vardı melek gibi bir insanın bu kadar erken gitmesine inanamayanlar da..herkes bir şekilde üzüntüsünü dile getiriyordu.en acıklısı da belki 'ben daha sana çocukken aşık olduğumu söyleyecektim' diyendi...hayat beklemeye gelmiyordu işte,ne yapmak istiyorsan anında yapman gerekiyordu beklememen gerekiyordu.bunu hatırlatıyordu belki de bu yorum bana,bilemiyorum.

daha sonra orhan gencebay'ın eşinin yorumuna rastladım.hep uyanmasını beklediğini yazıyordu yorumda.uyanıp sevim ablacığım demesini beklediğini yazıyordu..ve ben bunun gibi birkaç yorumun da etkisiyle bu kızın intihar ettiğine inanmaya başladım.gencecik bir kız abisinin ölümünden 2 sene sonra intihar etmişti.zaten intihar olmasaydı bu ölümün sebebi, nazlı baş da haberlerde yer alırdı muhakkak.ama almadı çünkü tahminime göre ailesi bu ölümü gizlemek istedi haklı olarak.en azından haber olarak yer almaması için ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum.

araştırmamı bayağı derinleştirince aslında dışarıdan neşe dolu olarak görülen bir kız olduğunu farkettim.gerçekten sempatik,neşe dolu hatta gariptir ki hayat dolu olarak görülüyordu bu kız.ve nasıl olur da intihar ederdi? abisinin ölümü görülenden daha fazla etkilemişti belli ki.görülen de bayağı fazlaydı ama belli ki nazlı kat be kat fazlasını yaşamıştı ve bu yüzden psikolojik tedavi alıyordu.ayrıca aşk acısı da çektiği paylaşımlardan anlaşılıyordu ki tüm bunların üstüne bir de bu aşk acısı nazlı'ya fazla ağır gelmiş olmalıydı.ve bir an canına tak etmiş olacak ki intihar etti.bunu bilinçsiz değil bilinçli bir şekilde yaptığına da emin oldum.ama yine de onu hiç tanımayan biri olarak 'neden' demekten kendimi alamıyorken yakınlarını çok iyi anlayabiliyorum.hele ailesi...emre'den sonra böyle büyük bir kayıp...'ah nazlı kızım bizi hiç mi düşünmedin?' deseler haksız mı olurlardı?! allah hiç kimseyi böyle çifte acıyla imtihan etmesin.allah ailesine sabır versin..

allah nazlı'yı kardeşiyle beraber cennetin en güzel köşelerinden birinde yaşatsın.son zamanlarda yaşamında bulamadığı huzuru oralarda yaşasın inşallah.mekanın cennet olsun nazlı.huzur daima senin yanında olsun!
  • suçsuz bucaksız aşk adlı deneme ve şiir kitabının yazarı. akıcı dili ve seçtiği kelimelerle insana daha çok kitap yazsın da daha çok okuyalım hissi veren bir yazar. yeni kitaplarının çıkmasını bekleyen biri olarak kendisine hayranlığımı çok mu gösteriyorum. ayrıca kendisiyle bir şekilde tanışıp sohpet etmek istediğim bir yazar.