şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kültür bakanlığı devlet türk halk müziği korosunun genç sanatçılarından ve orta anadolu türkülerinin belki de en iyi yorumcularından.son albümünde 'şemsiyemin ucu kare' adlı rumeli türküsünde okan murat öztürk'e de güzel sesiyle eşlik etmiştir.
 • kesinlikle en güzel sesler listesine girebilecek bir ses sahip sanatçı.sesine hakim...bugüne kadar piyasaya çıkmış birçok albümü de bulunmaktadır
 • germir bağları isimli türkü'ye can verendir. buluşma / dost kervanı albümünde de bu şarkıyı seslendirmiştir.
 • 2010 yılında hasret isimli albümünü çıkarmış olan halk müziği sanatçısı. dinleyemeyenler için germir bağları türküsünü bu albüme de eklemiştir.
  albümdeki eserler:
  1.şu karşıki yüce dağlar
  düet: nazlı öksüz, musa eroğlu
  söz: sümmani müzik: musa eroğlu
  2.kadifenin kesesi
  söz & müzik: anonim (kırım türküsü)
  3.gönül yarası
  söz & müzik: neşet ertaş
  4.gelin olur
  söz & müzik: neşet ertaş
  5.var git ölüm
  söz: karacaoğlan müzik: musa eroğlu
  6.yeni cami avlusunda
  söz & müzik: anonim (rumeli)
  7.bu dağlarda bağ olmaz
  söz & müzik: anonim (eskişehir)
  8.kayaların arını
  söz & müzik: anonim (ankara)
  9.a istanbul
  söz & müzik: anonim (kütahya)
  10.karanfilin moruna
  söz & müzik: anonim (çanakkale)
  11.altın tasta gül kuruttum
  söz & müzik: anonim (hatay)
  12.iğdenin dalları
  söz & müzik: anonim (çorum)
  13.germir bağları
  söz & müzik: anonim (kayseri)
  14.mor koyun
  söz & müzik: anonim (ankara)
 • adam gibi adam lafının içini doldurabilen sanatçıdır.
 • hanimefendi sanatcilardan biridir, takdir edilesidir, evlilik sonrasi nazli oksuz tubay olmustur. mutevazidir, hatta bu konuda soyle bir hikaye de anlatalim ibretlik olsundur hatirladigim kadariyla tabii...

  1990 lu yillarin sonunda antalya'da bir kongre duzenlenmektedir, pek cok ulkeden bakanlar ve cok sayida katilimci gelmektedir ve aspendos'da bir konser de verilecektir bu kongre sirasinda. organizatorler sanatci arayisina girerler leman sam'da karar kilinir lakin o kadar kaprislidir ki leman sam (bir de yardimcisi hulya diye bir hanim vardi yanlis hatirlamiyorsam) cok zor olur, sartlari, iste illa su model mercedes araba alacak, bes yildizli otelde kalacak su olacak bu olacak vs vs vs ...o siralarda orman bakaniydi saniyorum birisi arar ve turku de soylensin der, leman sam benim repertuarima karisamazsiniz falan fisman der.. halk muzigi sanatci arayisi baslar ancak leman sam butceyi cokertmistir. o sirada birisi nazli oksuz der...

  nazli oksuz arastirilir, kasetleri dinlenir wow denilir, kisilik desen super, ses super, her acidan dort dortluk.. bir de alcak gonullu ki sorma gitsin, der ki ben ogretmen evinde kalirim (organizasyon soke) su kadar para alirim ( yine soke cunku cok ucuz) hatta ankara'dan antalya'ya kongre otobusyle bile gelebilecegini soylemisti...uzulmustum bir ara cunku oradan birisi ya o ne versen yer, nerde desen kalir, bosverin onu da digerlerine bakalim demisti...konser zamani geldiginde, antik tiyatro sallanmis, yerli yabanci herkes ve herkes coook begenmis, cok buyuk alkis almisti, ismini soranlar, yazdiranlar olmustu.. leman sam ise coook sonuk kalmisti, baskasini bulamadiniz mi diye zilgit yenmisti....bu da oyle bir anidir iste, bence nazli oksuz acik ara superdir, kisiligi yeter.
 • masada karşımda oturuyor da, göz göze geldiğinde gülümseyerek şarkısını söylemeye devam ediyor gibi tanıdık. duru, tertemiz bir sesi var.
 • hani bazen durduk yere içimizden efkarlanmak gelir ya işte o an bizi zor durumda bırakmayan, alıp götüren sanatçı. okuduğu tüm türkülerin hakkını veriyor gerçekten.
 • bugün bana bir hal oldu adlı albümünde bad-ı saba (açıl ey ömrümün varı) isimli türküyü yorumlamıştır. şahanedir.