şükela:  tümü | bugün
 • orduyla ilişiğinin kesildiği günün ertesi sabahı intihar eden havacı üsteğmen. annesine göre intiharının ardında ordunun kızına açtığı soruşturma vardı. annesi, ’ahlaksızlıkla’ suçlandığını ileri sürdüğü kızına, astsubay eşinden neden ayrıldığının, özel hayatının, 6 yıl önceki cep mesajlarının bile sorulduğunu söylüyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21946162.asp
 • 10 yıl öncesine kadar irticai faaliyetlerin atılma sebebi olduğu son dönemlerde ise ahlaksızlık suçlaması ile ordudan uzaklaştırılan askerlerin arttığını gösteren kadın.

  hürriyet'ten ayşe arman'ın yazısı için;

  http://www.hurriyet.com.tr/…yazarid=10&hid=22007995
 • bu kadın ordudan böyle bir sebepten atıldı ya, artık umrumda değilsin tsk.

  the cemaat'in askeriye'yi ele geçirdiğinin kanıtıdır.
 • konu ahlaksızlıkla suçlanan bir kadın olunca kimsenin dikkatini çekmemiş. üzerinde oluşan baskı yüzünden arkada çocuğunu, ailesini bırakarak canına kıymıştır. asker yani erkek egemen bir toplulukda ve zaten erkek egemen bir toplumda yaşayan bir kadın... böyle bir suçlamayla dışlandıktan sonra nasıl hayatını devam ettireceğini hayal edememiş başka çıkış yolu bulamamıştır. ne ilk ne son olacaktır. nice gerçekten ahlaksızlar hayatına devam ederken haksızlığa uğrayanlara bu dünya dar geliyor artık.
 • hikayesi içimi acıtan kişi. türkiye'de kadın olmak böyle birşey işte. bazen nefret ediyorum bu ülkede yaşamaktan bu tür olaylar yüzünden..

  hayır anlamıyorum, erkek arkadaşı varmış, makyaj yapıyormuş, dar giyiniyormuş, erkeklerle arkadaşlık ediyormuş... eee? nolmuş yani??? bunların hangisi suç yahu??? insana kafayı yedirtirler bu ülkede.
 • bu kadının hikayesi benim fena halde canımı yakıyor. benden önce girilmiş 7 entry'i okumadım. sadece ve sadece duygularımı dökmeye ihtiyacım var.

  bu ülkede kadın olmanın nasıl bir şey olduğunu, kadın ve asker olunca işin daha da nasıl beter olduğunu bize anlattı bu olay. evet askeriye belki fazlaca erkek egemen bir topluluk. ancak ne yazık ki her alanda benzer şeylerle karşılaşıyoruz.

  bu kadın bunu gurur meselesi yapmış. çünkü namusu, onuru, mesleği, kariyeri, onca yıllık emeği hiçe sayılmış ve ordudan atılmış. 4 yaşında çocuğu olan bir kadın intihara sürüklenmiş. buna neden olan insanlar acaba kafalarını yastığa koyup uyuyabiliyorlar mı?

  bu ülkede kadın olmak dert, evlenip ayrılmışsanız olay katmerlenir.
  evliyken ailecek görüştüğünüz arkadaşlarınızın eşleri size yazmaya başlar. kendi hemcinsleriniz bile bir adım geri durmaya başlar eğer gerçek dost değillerse. aynı yerde çalışmış yaşlı başlı adamların hedefi olursunuz. bir de yalnız yaşıyorsanız eğer, her hareketiniz kontrol altında. sürekli bir köşeye sıkıştırma çabası, bire bin katılarak anlatılan şeyler, dedikodununun biri bin para...

  keşke bu güzeller güzeli anne de intihar etmeseydi de kanunlar önünde bunlarla mücadele etseydi diyesim var. ama onu o noktaya getiren olaylar ve kişiler, mücadele etmesine izin verir miydi ki zaten...

  fena halde canımı sıkıyor bu olay.
 • bir türk erkeği olarak kendisiyle ilgili haberi utanarak okudum. ölümünde benim de payım var, sizin de, komşunuzun da, herkesin, hepimizin...
  erkek egemen toplumun baskın olduğu bu ülkede kadınların üzerindeki etiketleri, yaftalamaları engellemek konusunda yetersiz kaldığım, sağda solda kadınlara orospu damgası vuran orospu çocuklarına engel olamadığım için özür dilerim.
  bu kadını ölüme götüren süreçte görev alanlar acaba şimdi aynaya baktıklarında ne hissediyordur?
 • yazik olmus kadin, askeri personel. cemaat ve hava kuvvetleri.
 • hakkında günlerdir yazmak isteyip yazamadığım kadın. ne diyeyim ki nazlıgülüm senin için? daha önce söylemediğim neyi diyeyim? kime isyan edeyim? insanın en doğal hakları yaşamak ve özgürlük, öyle olmalı yani. siz bunları almışsınız bu kadıncağızın elinden hem de hiç utanıp sıkılmadan. onlar sizin hakkınız çünkü değil mi? elinizden mi aldı onları nazlıgül? nedir bu kadar vahşileşmenin sebebi? oooooof of, hiç değilse evladına azıcık merhamet edebilirler inşallah nazlıgülüm.