şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da satrançla ilgili bir kanalı bulunan satranç oyuncusu. satrancı pek iyi bilmeyenler için faydalı olacaktır bu kanal.
  • youtube'takı kanalı, alcak gonullu kısılıgı, elıne sah-hınt savunması yapma fırsatı gectıgınde samımıyetle gulen gozlerı, her zaman bır oncekınden farklı duran sacları ve vıdeolarında arkada duran boynu bukuk satranc tahtasıyla en bı harıka super satranc oyuncusu, satrancsever dergısı yazarı. buraları okuyorsa selam eder, amator bır satranccı olarak kendısıne cok saygı duydugumu belırtmek ısterım. keske ımkan olsa bır tahtanın basında gecebılsek de hunharca yense benı dıye ıc gecırırım ara ara ama bakalım, kısfmet.
  • youtube kanalının satrançta gelişmek isteyenler için mükemmel bir yer olduğu, öğretici maçları, analizleri ve sevecen haliyle izlemekten zevk aldığım satranç ustası. umarım videoları bırakmaz.
  • mersin açık'ta ım normu elde etmiş satranç oyuncusu. uluslarası usta olabilmesi için 2 kere daha bu normu alması ve 2400 elo'yu geçmesi gerekiyor. kendisinin youtube kanalı satrançseverler için takip edilesi. ayrıca satrançsever demişken kendisi satrançsever dergisi yazarı. iyi insan.
  • satrançsever dergisi yazarı, şah-hintsever, güzel bir insan. satrança dinlendirici bir öge olarak uzaktan da olsa hayatında yer açmak isteyen insanlar için youtube kanalı birebir. pek çok meşhur yabancı satranç kanalı mevcut tabi ama kendisinin yakaladığı farklı bir tat var. hem yetkin, hem huzur verici hem de iyi bir anlatıcı. bir belgesel havası var sanki kanalının. son olarak im olma yolunda da kendisine başarılar diliyorum.
  • mukemmel bir youtube kanali var. hem ses tonu iyi, hem pedagog bir arkadas. blitz turnuvalarini çekerken oyun zora girdiginde "anlatmiyorum, goruyorsunuz" moduna girip hiç konusmamasina hayranim ahahah. buralari okuyorsa kendisine im olma yolunda basarilar diliyorum.
  • nazmi süper adam harika anlatır iyi oynar alan bilgisi muhteşem. bence önemli bir adam tanıyın bu adamı size satrancı sevdirir
  • youtube kanalını ilgiyle takip ettiğim satranç oyuncusu ve eğitmeni. aynı zamanda da dili iyi kullanan, iyi bir anlatıcı. daha yukarılara tırmanması dileğiyle.
  • biraz daha sık video atmasını beklediğimiz satranç eğitmeni.
    işlerinin yoğunluğunu, belki turnuvalara katılıyorsa zaman darlığını bilemiyorum tabi ama ben videolarını izlemekten zevk alıyorum. çok samimi ve düzgün bir insan olduğu belli oluyor. çok alakasız bir şehirde yaşıyoruz ama aynı şehirde yaşasam arkadaşlık yapmak, satranç üzerine konuşmak isterdim kendisiyle.

nacizane bir istek olarak daha çok video çekmesini isteriz tabi. mesela tek bir videoda 5 parti blitz yerine 5 ayrı videoya bölüp her gün veya iki güne bir atsa kendini de unutturmamış olur. derin açılış videoları çok iyiydi.
    fırsatı olduğunda mesela, arada lichess üzerinde turnuvalar oluyor (geçen gün carlsen'in, tang'in, mvl'nin de katıldığı gibi) bu turnuvaları bir sürü gm oynuyor ve analiz ediyor. arada böyle bir turnuvayı yakalasa ve youtube veya twitch'den analiz etse oynanırken, iskender üstüne yenilen künefe gibi olur.*
    sözlük üyeliği olduğunu da tahmin ediyorum buraları da görecektir diye umuyorum.