şükela:  tümü | bugün soru sor
962 entry daha
 • avrupali oyuncularin nba'in yerel bir lig olmaktan cikip dünya ligi haline gelmesi için draft edildigini, çogunun beş para etmez oldugunu düşünüyorum. bir takimin ilk besinde beyaz veya avrupali görüyorsam "bu takimdan bir bok olmaz" önyargisi olusuyor. larry bird'ün ilk 5'e girmesi ise, zencilerden kurulu ilk 5 olusmasin diye kasten hazirlanan listelerden olusuyor. dirk nowitzki'nin efsane şampiyonluguna saygim sonsuz tabi. kisacasi bir beyaz olarak nba'de siyahi ırkcısıyım.
 • hakkında bir yukarıda saçmalanan basketbol ligi . bird genelde top 5 e konmaz ha tabi dandik instagram sayfalarından takip ediyorsa bilmiyorum oraları ... şimdi iki tane liste ile
  " bir takimin ilk besinde beyaz veya avrupali görüyorsam "bu takimdan bir bok olmaz" " şu kısmın ne kadar saçma olduğunu göstereceğim. bak sadece amerikalı beyazların 97 ve 17 sezonlarında hangi takımda kaç tane olduğunu gösteren bir liste başta avrupalı olmak üzere dünyanın geri kalanından nba de oynayan beyazlar amerikalardan çok çok daha iyi bu gözden çıkarılmasın.

  96-97 sezonu
  0 : denver ( batı 12. si) lakers ( 4. - 2. turda utah a elendi) detroit ( 5. - atlantaya ilk tur elendi)
  1: pacers ( 10.) , portland ( 5. ilk tur lakersa elendi) , raptors (12.)
  2: atlanta (4. 2. tur chicagoya elendi) , cavs (9.) , clippers (8. ilk tur utaha elendi) miami(2. ecf de chicagoya elendi) minnesota ( 6. houstona ilk tur elendi) knicks (3. ikinci tur miami ye elendi) orlando (7. ilk tur miami ye elendi) sacremanto (9. ) washington (8. ilk tur chicagoya )
  3: boston (15.) charlotte ( 6. ilk tur knicks e) chicago (1. ve sampiyon) , dallas (11.) gsw (10.) rockets ( 3. wcf de utaha elendi) bucks (11.) phila (14.) suns (7. ilk tur supersonicse) seattle ( 2. ikinci tur houstona ) nets (13.)
  4: vancouver (14.)
  5:-
  6:utah ( 1. ve finalde chicagoya elendi)

  playoffları incelersek :
  amerikalı beyazların daha fazla olduğu takımların az olana karşı galibiyet sayısı : 33
  amerikalı beyazların daha az olduğu takımların fazla olana karşı galibiyet sayısı :17

  ha bu arada o dönemin bazı amerika dışı beyazları : detlef schrempf -supersonics(o sezon all star) heal ve vrankovic - minnesota , aleksandar ve sabonis ( hof ) , horacio ( meksikalı) nash (hof) - suns , shawn bradley ( o sene "blok" şampiyonu) danilovic ve muursepp - dallas , zidek ve sarunas - denver , wilkins (hof)- sas , kerr kukoc bill ve longley - chicago , divac ve zidek - charlotte , seikaly -orlando , muresan (önceki sene mip)- bullets , potapenko - cavs , rik smits (sonraki sene all star) - indiana , zan tabak -toronto , mark bradtke - phila , rick fox ve dino radja (hof) - boston.

  16-17 sezonu yine burada durum ortada ve 20 sene öncesine göre çok daha fazla avrupalı beyaz var bunu unutmamak lazım.
7 entry daha