şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
302 entry daha
  • hem ücretli olup hem de pay to win olan bir garip oyun. ea'den özür diliyorum onlar en azından single player modlarda pay to win yapmaya çalışmıyorlar ultimate team'den yol bulmanın derdindeler. 2k denen afedersiniz orospu ruhlu kevaşeler hem oyunu satıyor hem de tek başınıza oynayacağınız mycareer modunda keyif almanız için para harcatmaya çalışıyor. ben neighborhood oynamayacağım, 99 stats basıp nba'de herkesin içinen geçmek istiyorum zorla mı lan? evet zorla. gavatlar.
  • park olur, cage olur takılabiliriz. oyuna epeydir aşinayım ama rekabetçi olarak çok oynamadım. birbirimize destek olursak sakin ve güzel oyunlar çıkarabiliriz diye düşünüyorum.

pozisyon: pg
    psn: melindawasmine
    rating: 93
  • nba 2k18’e 80 tl vermiştim. 80 tl yüksek bir meblağ olmasa da oyun kadar kötüydü ki bir daha bu oyuna para vermem dedim. bu oyunu career mode için oynayan biri için pay to win’in abartılması, saçma sapan ve geçilemeyen sinamatikleri sebebiyle rezalet bir oyundu. zaten bir iki maç sonunda da silmiştim.

bu oyun 22 tl olunca aldım. 22 tl bedava sayılır. yani kendimi sözümü yemiş saymıyorum. açıkçası oyunun da hak ettiği fiyat da bu. kariyer modu 2018’e göre daha güzel. sinematikler geçilebiliyor ve istenirse hikayeye hiç bulaşmadan sezona girilebiliyor. pay to win hikayesi hala devam etse de ben çok da iyi oynamadan 15 maç sonunda 73 overall’a geldim. hem de ve vc satın almadan knicks gibi çok dandik takımda.

özetle fiyat/performansından memnun olduğum oyun. diğer bir yandan da 2k serisine 50 tl üzeri para verilmez fikrimi de pekiştiren oyun olmuştur.
  • 22 liraya düşmesiyle aldım. ayyorlamam aşağıdaki gibidir.

myteam:
    efso bir mod olabilecekken p2w olmayı seçip kendi kendini sikmiş. 99 ratingli oyuncularıyla sürekli boşluğa koşup smaç kovalayan veya uzaydan 3'lük atan veletlere meze olunan yer.

yine de iki günde;
    86 kidd *evrim geçiren oyuncu*
    85 tmac *evrim geçiren oyuncu*
    94 larry bird
    80 garnett *evrim geçiren oyuncu*
    85 dwight howard *evrim geçiren oyuncu*
    --
    84 clyde drexler *evrim geçiren oyuncu*
    85 abdul-jabbar *evrim geçiren oyuncu*

gibi bir kadro kurmayı başardım. offline modu zevkli, online modu ise ağır pay 2 win. yine de oyuna daha çok hakim olunca mücadele edilmeyecek gibi değil fakat hem parayı basan rakip 99 ratingli god mod açık her şeyi yapan oyuncularla geliyor, hem de offline modlarda giren basketler online modda girmiyor.

tek kişilik modda giren "slightly early/late" şutlar online'da girmediği gibi yeşil denk getirmek de zorlaştırılmış. lary bird ile boş şut atamıyorum mesela; sanırım pay2win ve 99 ratingli olmadığı için. lise kız takımı gibi pota altına girip basit basket ata ata 40-40 falan bitiyor maçlar p2w oyuncu olmayınca o yüzden.

para harcamayana da iyi oyuncular verip yavaş yavaş geliştirme şansı sumuşlar ki parayı basanlara meze olacak birileri de olsun ortalıkta ama yemezler. bu mod benim için bitmiş sayılır artık.

mycareer:
    ilk tur draft ile istediğimiz takıma katılıp ortalığın amına koyduğumuz mod. maçların arasında neighborhood'daki takım antrenmanına gitmek gerekiyor. burada ayrıca 3v3, 2v2, 5v5 basket sahaları var. çok akıllıca tasarlanmış fakat yine kenardaki büfede satılan daha iyi atış, daha sağlam sokuş gibi boost'lar ile burası da kendi kendini sikmiş. ayrıca 60 küsür overall ile başlanan kariyere de gerçek para harcanarak 85 overall'a çıkmak mümkün. ya da bir sezon nba oynayıp 90 küsüre geliniyormuş.

korona evde kal hesabı verilen ülke tank top'larından birinin altına 22 liraya bir şort ve bir de dövme aldım mahkum gibi tek tip gezmekten kurtulmak için. 74 overall glass-cleaning lockdown olarak ilk sezonuma devam ediyorum. bazen antrenman için mahleye gelmişken gençler maç yapıyorsa pota altında p2w maymunların ağzına vuruyorum şimdi bile. şampiyon olup ratingimi yükseltince parka döneceğim.

yeni başlayacaklara tavsiyem; sezon başı antrenmanı ekip film çekimine gitmeyin. her özelliğe +4 geliyor. bir de haftada bir gatorade gym'e gidip antrenmanınızı yapmayı unutmayın; oradan da haftalık +4 geliyor tüm özelliklere.

bu arada oyunda çok fazla kafayı öne eğip tek başına oynayan velet var. o yüzden birleşip 3v3 ya da 5v5 maç yapmak güzel olabilir. olmazsa da park takımına center arayanlar mahlenin arka sokaklarında beni bulsun.
  • hayatımda başka hiçbir oyunda bu kadar alenen hile yapıldığını ve bunun oyunun yapımcısı tarafından kabul edildiğini görmedim. kendimi bildim bileli de oyun oynarım. bu ne abi ? adam overall 60, herşey full, tip maskot, legend bilmem kaçıncı rank. parkta attığı maç sayısı 10. abi bu adamın 1km öteden hileci olduğunu ben anlıyorum koskoca 2k mi anlayamayacak ? ilginç gerçekten. tek açıklaması 2k bu oyunu gözden çıkarttı artık mesailerini buna değil muhtemelen yeni senenin oyununa harcıyor. yoksa başka bir açıklaması olamaz.
    tanım : gözden çıkartılan, 22tlye son vurgun yapılan 2k oyunu.
  • my careerde oyun animasyonlarıni kapatamadigim oyun allah kahretmesin ya.

smaç vurmalardan basmetmiyorum. o seçeneği never olarak değiştirdim. amma velakin basket adam adamların kendi sahasına dönüşünü izlemek istemiyorum arkadaş. ama. kapaliacak yeri bulamıyorum. allaseniz bi yardım edin

edit: after basket i kapatın.
  • pay to win demek, birisi oyuna para yatırınca normalde satın alınmayacak şeyleri almak demek. nba 2k serisinde olay pay to skip.
5 entry daha