şükela:  tümü | bugün
 • gt interactive ve midway'in beraber yaptığı pc'ye kazandırılmış en eğlenceli en bi arcade basket oyunudur. arcade makinalarında ve play station'da türevleri çok vardır butür oyunların. supershot, team fire ve türevi special combo'larla doluydu bu oyun. kendi karakterimizi yaratabiliyor ve kazandığı maçlar sonrasında statlarını arttırabiliyorduk. nba'deki bütün takımların bütün oyuncularını * ve bütün sahaları barındırıyordu. street falan da vardı saha olarak. ancak takımlar 2'şerliktendi *. en güvendiimiz adamı yanımıza alır ve beraberce havada 4 parande atıp triple smaç'lar basardık. tadından yenmezdi bu oyun. hala da yenmez. full install'la cd'siz çalışmaktadır. hem de 50mb falan bir space istemektedir. tek bilgisayarda multi özelliğini de eklersek, basketle alakalı alakasız her gencin bilgisayarında kurulu olması elzem'dir.
 • bilgisayar oyunlarında gerçekliğin oyunun asıl amacı olan "eğlence"nin önüne geçtiği şu günlerden çok daha önce yapılan en eğlenceli basketbol oyunu.
 • bu oyunun en güzel taraflarından biri de karakterlerin değişik insanlar, hayvanlar, uzaylılar (uzaylılar dediysem bi tane vardı yeşil bişey) olabilmesiydi. örneğin kurt şeklinde bir oyuncuya sahip olabiliyordunuz.

  günlerden bir gün abim ve akranı* amca oğlu bu oyunda kozlarını paylaşmak istediler. üzülerekte olsa yer verdim aksi halde kaba kuvvet kullanabilirlerdi, o zamanki heigt* benim 1,50 bilemedin 1,60 amcaoğlunun ise 1,90 bilemedin 1,95 herhangi bir arbede de başıma gelebilecekleri hayal dahi edemiyorum. konumuza dönersek abime ayarlamış olduğum şut ve pas tuşlarından a ve s ye sırayla basıyor, hızını alamadığında ikisine birden basarak topu kapmaya çalışadursun, amcaoğlu şut ve pas olarak kullanması gereken tuşlar olan delete ve endden bi haber sadece yön tuşlarıyla afedersiniz deli danalar gibi saha içerisinde koşuşturuyordu. oyunu bilmeyenler için belirtmekte fayda var, oyunun kenar çizgilerinden dışarı çıkılamadığı için taç* veya korner söz konusu değildi. oyuna alınmayan her kazma türk erkeği gibi bende madem oyuna giremedim teknik direktör olurum deyip iki oyuncuya da taktiksel anlamda talimatlar yağdırmaya başladım. bu adam bu oyunu yemiş bitirmiş bütün çıkarmış söylediklerini uygulamalıyım diyecekleri yerde kulak dahi asmıyorlardı. bunun üzerine ben de hiçbir beklentisi yerine gelmemiş, az bir maaş alıp kıt kanaat geçinen ve hayattaki tek eğlencesi haftasonları, evinin yakınındaki toprak sahada amatör küme maçlarını izleyip, çekirdek çitlerken adeta bir erman toroğlu, bir ahmet çakarmış gibi oyunu, futbolcuları ve özellikle hakemi yorumlayan orta yaşlı bıyıklı hafif alnı açılmış amca rolüne soyundum. bilgisayarın konumu itibariyle sağ kroşe veya sol direk tehdidi olmamasına rağmen her an gelebilecek bir çifteye karşılık mesafemi koruyarak, "ya olum düzgün atsana şunu" , "ne biçim oynuyonuz beyav" , "imanıma ateş topu oldu" , "pıffff böyle smaç mı olur" tarzında yorumlar yaptığım esnada top bir anda boşta kaldı ve bunun üzerine "kap lan kap lan kaplan kaplan" dememle birlikte, oyunun başından beri adeta bir kalli gibi, bir gordon milne gibi, bir sir alex ferguson gibi kısaca yılların verdiği deneyim ile amiyane tabirle yaşlı kurt gibi oyunu okuyan ablam soruyu patlattı; hani ya kaplan yok orda kaplan nerde?
 • kendi karakterinizi yarattığınız zaman, 3 maç kazandığınızda 2 adet skill arttırıcı (şimdi uydurdum, evet) veriyor. artık eninize, boyunuza, ribaundunuza vs. nereye isterseniz ekleyebiliyorsunuz fakat bu skill arttırıcıları belirli bir yerden sonra vermiyor. en fazla toplamda 70 adedine sahip olabiliyorsunuz.
  farkı açtığınız zaman karşı takımdaki 3 metrelik adamın attığı her üçlüğü soktuğunu, elinizdeki her topu kaptığını farkediyorsunuz. ee ben bunca maçı neden kazandım, ne yapacağıdım bunca skilli diye düşünüyorsunuz, yıkılıyorsunuz falan. ama yine de 12 sene önce yapılmış bir oyun olduğunu düşünüp sakinleşiyorsunuz.
  bir de her kazandığınız maçtan sonra trivia muhabbeti var. trivialar genelde basit oluyor. toplamda 100 puanı tutturduğunuzda size bir kod veriyor ve bu kodla yarışmaya katılıyorsunuz falan.. son katılım tarihi ağustos 1996.
 • slam n jam ile birlikte en eğlenceli nba oyunu olma özelliğini göstermekte.
 • çok da neşeli bir müziği vardı. şöyle bişeydi:

  vaçuganaduu vaçuaganaduu... en bii eyyy hengtaaayyymm... vaçuganaduu vaçuganaduu
 • sonunda aradığımız kan bulundu. 2017 versiyonu ya da en azından benzeri için (bkz: nba playgrounds)
hesabın var mı? giriş yap