• electronic arts'in $ahane basketbol oyunu..
  • oyunda ustalaşıldığı halde, oyunda bulunan 3lük yarışması bölümünde sabi bünye seçilen oyuncunun kontrolünü almayı (user yapmayı) aylarca çakmamıştır ve oyuncuyu kendi kontrol ettiğini sanarak zevkten zevklere, şampiyonluklardan şampiyonluklara koşmuştur.. insana o günleri hatırladıkça; an azından maçlarda kendim kontrolleri seçmeyi biliyordum dedirtir..
  • nba live serisinden oynadığım oyunlar yalnızca 2003, 2000 ve 99 idi. 99'un yeri, nba live serisi ile tanışmam açısından bir ayrıdır tabii.

oyunda bilhassa hücum maç kazandırır savunma şampiyon yapar öğretisine karşı çıkarak, en fazla tercih ettiğim takım: hücumda 1. sırada bulunan; rik smitsli, reggie millerlı, chris mullinli, mark jacksonindiana pacers'tı. üçlük yağmuruna tutardık tabii rakibi. tabii penny hatrına da orlando magic almışlığımız da yok değildi, hücumda 26. sırada olsalar da.

kobe'nin lakers'ta yedek başladığı, onun yerine ilk 5 şutör gard pozisyonunda eddie jones'un yer aldığı; majestelerinin 99 numara ve roster player ismi ile bulls'ta yer aldığı, oyunun en iyi iki takımının chicago bulls ve utah jazz olduğu bir şahâneydi.

hafızam da bir enteresanmış.
  • hey gidi hey ne anıları vardır bünyede.
    intro'su da budur,
    http://www.youtube.com/watch?v=opbrfzl7j2g
    hele o son saniye üçlüğünden sonra parıldaya parıldaya çıkan nba live 99 logosu yok mu?
    işte o an bana bi haller gelir.
  • chicago'muzdan steve kerr, utah'tan stockton (yedekleyen: hornacek), malone, indiana'dan miller ve houston'dan olajuwon'ı alıp oynanması çok zevk verse de, en kötü takıma sadece steve kerr'ü alsam bile en zorda rahat rahat şampiyon olabiliyordum. en iyi 6. adam da toni kukoc'tu her zamanki gibi. hey gidi günler.

neyse tanımı yaptıktan sonra talebe geçebiliriz. yok arkadaş, hiçbir yerde bu oyun yok. google'a bile koymamışlar bu oyunu, başka nereden indirebilirim ki:(
  • hot seati süper zevkli olan bir oyundur. utah jazz'ı şampiyon yapıp jordan'ın beynine vermek için* yapılmıştır adeta. fifa 99'la beraber electronic arts'in o yıllardaki şovunun parke zeminini oluşturur.
  • sevdiğim ve kalitesine hayran kaldığım ve imkanım olsa hala oynayacağım bilgisayar oyunudur...

şöyle ki fifa bile futbolcu yüzlerini bire bir aynı yapmayı 2003 hatta 2004'de başlarken bu oyunda tüm oyuncuların yüzü vardı...

bilgisarayımız çok eski olduğundan hiçbir oyunu kaldırmıyordu ve ben basketbol oynamak istiyordum. günlerce eski basketbol oyunu aradığımı ve tam umudumu kaybetmişken pasajın içinde küçücük bir dükkanda bulmuştum... ve yıllarca oynamıştım ama cd çizilince çok takılıyordu...

inanın nba live 99'u sonradan aldığım 2005 veya 7'e değişmem... şimdikiler nasıl bilmem...
  • ilk aldigim oyunlardan, antonie walker in kapagini susledigi, pentium 133, 32 mb ram, 2 mb svga ekran karti ile unutulmaz saatler yasatan oyun.

sokakta yagmurdan basketbol oynayamazken, aksam evde ortaokul odevlerinin yapilmama sebebi... o gunler cok guzeldi be, tek eksik majestelerinin telif haklari anlasmazligi sebebiyle "roster player" olarak oyunda yer almasiydi.

son olarak intro videosu ve muzikleri unutulmaz.
  • müzikleri ile fark yaratan bilgisayar oyunu. spor temalı oyunlar içerisinde dinlediğim en iyi şarkılar bu oyunundu.

chicago’nun renkleri ve sahası çok hoşuma giderdi. hatta oyunda chicago ile alakalı bir bug vardı yanlış hatırlamıyorsam. roster player (michael jordan) ile chicago sahasının ortasındaki boğa logosunun boynuzlarının üzerinde isabetli üçlük atabiliyordunuz.

oyunun en güzel özelliği ise yeni takım ve oyuncular yaratılabilmesiydi. efes pilsen, ülker ve tofaş’ı birebir kadrolarıyla kurmuştum.

derek fisher hariç güzel oyundu gerçekten. biraz fazla abartılmıştı, kolay savunulamıyordu. artık bende nasıl bir travma yarattıysa maçlarını izlerken de onu hiç sevemedim. yine de fisher’ı kenarda bırakırsak bir bütün olarak çok başarılı ve zevkli bir oyun 99.
  • oyunun kapaginda antoine walker vardir.
hesabın var mı? giriş yap