şükela:  tümü | bugün
  • bir basketbol sever için fena bağımlılık yapan oyundur. grafikler harika oyun harika keşke oyuncu ve takım istatistikleri de görebilseydik daha güzel olcakmış diye düşünüyorum. kadroyu kurdum şampiyonluğa koşuyorum
  • şu adresten oyuncularin tüm istatistikleri görülebilir.
    kullanilabilecek oyuncular olarak gayet makul fiyatlara fournier, covington, mirotic gibi yüksek yüzdeli üçlükleri oyuncular tercih edilebilir.
  • appstore'daki güzel basketbol oyunu açığını kapatmıştır. senelerce kullandığım ios cihazlarda güzel bir basketbol oyunu oynamamıştım bu açıdan iyi geldi.

oyunun grafikleri ve fizik motoru gayet başarılı, özellikle bir mobil oyun için. ancak yapabileceğiniz hücum varyasyonları oldukça sıkıntılı. bilgisayar hayvan gibi hücum ederken, bizler ya jump shot yapabiliyoruz ya da üçlük sallıyoruz. içeri drive etmek gerçekten zor. bir de pota altında iyi bir oyuncunuz varsa hücum ribaundlarından sayı çıkarabiliyorsunuz.

şunu belirtmek isterim bu arada, oyun aslında bir kart toplama oyunu (mortal kombat gibi). topladığınız kartları da takas ve biriktirme usulü ile bir şekilde daha iyi oyuncular elde edebiliyorsunuz. ancak bu olay bana çok karışık geldi. daha basit olabilirdi. bir de superstar oyuncu filan mümkün değil alamazsınız para bayılmadan.

oyunun mantığı şu aslında, bir takım seçiyorsunuz ancak seçtiğiniz takımın oyuncuları ile oynamıyorsunuz. tamamen dandik oyunculardan oluşan karma bir kadro veriyor. bu kadroyu da çeşitli kart kombinasyonları ve live events denen özel oyunlarla geliştiriyorsunuz.

oyunun en güzel yanı ise bu bahsettiğim live events olayı. şöyle örnekler verebilirim, damian lillard'ın golden state'i paramparça ettiği maça atıfta bulunarak sana bir maçlığına lillard'ı veriyor ve iki dakika içerisinde 5 tane üçlük atmanı istiyor. veya tim duncan'ı bir maçlığına veriyor ve 3-4 sayı geriden maçı çevirmeni istiyor. bunu isiah thomas gibi oyuncularla da yaptırıyor. bunun dışında şut ve dribling oyunları da mevcut.

amma uzattım amına koyim bi mobil oyunu. özet geçecek olursak oldukça başarılı bir basketbol oyunu. canınız sıkılmaz oynarken.

dipnot: ios'ta nba jam ve nba 2k serisi de var. nba jam'i uzun süre oynadım (eski bir hangtime manyağı olarak) ancak arcade olduğu için bu oyunla bir tutamam. nba 2k serisi ise 20tl olduğundan dolayı hiç oynamadım. bir mobil oyuna 20 tl vermem kusura bakmasın kimse.

ikinci dipnot: oyun dün akşamdan beri serverlardaki bakım sebebi ile açılmıyor.
  • birkaç haftadır sürekli oynadığım oyun. kart, trophy, item vs toplama olayı güzel olmuş. ama item satın almadan güzel bir kadro kurmak çok zor.
  • 5 kuruş para harcamadan nefis bir kadro kurdum kendime. chris paul, klay tohmpson, paul geore, taj gibson ve hassan whitesidelı geleni giden tokatlayan bir kadro var.

bunu yapmak için en önemli konu ticaret yapmak. elinize sürekli bornz ve gümüş kategoride adamlar geçecek. bunları 1000 coin, 1200 coin satın direkt, hiç naz niyaz yapmayın. zaten bir süre sonra hayvan gibi paranız olacak.sonra böyle şık bir kadro kurabiliyorsunuz işte.

ancak setlerde yer alan über alles adamları almak gerçekten zor. onları almak için iyi para dökmek gerekiyor. gerek yok bence kasmaya.

live eventlar oldukça eğlenceli yine anca shoot drilller filan sıkıyor bir yerden sonra. oynamak için oynuyorsun. klay thompsonla shoot drillde ne kadar zorlanabilirsin ki ameka.
  • para harcamadan ben de 5 kadromu da 81 ortalamaya çekmiş bulunmaktayım. oyun inanılmaz sarıyor. çok güzel bir mekaniği var çünkü özellikle kadro kurma kısmında falan. sadece oyun içi hücum zenginliği düşük. daha çok para kazanamadım çünkü bir kadroya ağırlık vermeyip 5 kadromu da sıkıntı çekmeden kafama göre kurma yoluna gittim. hepsi aynı dengede ve kendi oyun zevkime göre. fakat yeni hedefim her kadroya bir elite oyuncu eklemek. onu da yaparım yavaş yavaş.
  • oyunun ticaret kısmı maç yapmaktan daha zevkli hale geldi benim için. bu arada oynamakta gayet sarıyor. mobilde hem diğer baba oyunlar gibi çok yer kaplamayıp hem de bu kadar güzel grafiklere sahip bir oyun görmemiştim. bence tek eksisi uygulama içi satın alımlar çok pahalı.

neyse oyunda sizi ileriye taşıyacak en önemli adım, oyuncu özellikleri ve fiyat filtreleyerek oyuncu satın alıp daha sonra pahalıya satmaktır. bazen çok değerli oyuncuları çok ucuza koyuyor bazı bilgisiz kullanıcılar bunları kapıyorsunuz hemen.
    gavurlar buna sniping diyor.

benim şu an ki favorim 84 üstü oyuncuları 50000 coin ve altına kapamak daha sonra fahiş fiyattan satmak. beğendiklerimi ise kadromda tutuyorum.

bunların dışında, markette oyuncuların yenilenme süresi 5 dakikada bir gerçekleşiyor. bu bilgiyide herkes vermez hadi yine iyisiniz keranacılar.
  • arayüzünü değiştirmiş harika oyun. daha flat bir tasarıma geçmişler. ps4 aldım bundan başımı kaldırıp oynayamıyorum.
  • yeni arayüzü ve tam kotaramadıkları türkçe arayüz sebebi ile soğuma yaşatmıştır. anfaro yapacam sanırım oyunu.
  • oyun iyi hoş güzel ama oyun içi varyasyonlar çok kısıtlı. ya süperstarla köşeye gelip atıcaksınız yada koşarkrn içerdeki adama topu atıp smaç basıcaksınız. diğer türlü fazla fantezilere giremiyosunuz.bir diğeride güncelleme geldi grafikler güzel olmuş ama aşırı bağlantı kopuyor yeni güncellemede. bi hangi oyuncu kaç sayı maçın adamı olayları gelse daha heyecanlı olur.