şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: mad dog games) firmasının 9 mayıs 2017'de yayınladığı zamanının sağlam arcade oyunlarından biri olan (bkz: street hoop)'un modern versiyonu. nba oyuncularının birer bobblehead olarak çizildiği, 2 vs 2 arcade basketbol oyunu.

http://www.locusludus.com/oyun/31/nba-playgrounds/
  • fena oyun değil fakat çeşitlilik az olunca replayability az oluyor. kankanız varsa oynayacağınız bir tık daha güzel onun dışında "eh işte" olmuş.

- oyuncular ve sahalar çok şık güzel dizayn edilmiş. animasyonlar da şahane kanımca.

- fakat animasyon çeşitliliği biraz eksik kalmış. şöyle ki azcık replay value olsun diye maç yaptıkça hem oyuncularınız hem siz xp alıyorsunuz. siz lvl atladıkça card pack (oyuncu) açılıyor. oyuncu lvl atladıkça bronz-gümüş-altın oluyor. seviye atlayan adama da 1-2 yeni animasyon ekleniyor o kadar.

- bu da biraz saçma durumlara neden olabiliyor. misal bir hakeem olajuwon, sizin guardınızı taklalar atarak geçebiliyor; veya steph curry üstünüzden 720 smaç yapıştırabiliyor.

-crossover, yani adam geçme hareketleri de 4 yön ile sınırlı ve genelde her yönün tek bir hareketi var.

-legendary playerların kendine has 1 tanecik özel animasyonu var. adamına göre fade away veya dribble gibi bir şeyler oluyor.

-tournament modu hemen bitiveriyor ve pack açmaktan başka bir şey katmıyor. azcık daha uğraşsalarmış güzel bir şey olabilirmiş oyun fakat vasat bir multiplayer olmuş. bakın keyfinize.
  • oyunu aldım, denedim (ps4). elbette keyifli tarafları var ama bu haliyle çok da uzun süre kendine bağlayacak gibi durmuyor.

oyun nba jam'in 2017 versiyonu gibi gözükse de, maalesef onun epey gerisinde kalıyor. nba jam'deki ekstra sayı imkanları, çılgın smaçlar ve şutlar bu oyunda şu an için oldukça kısıtlı. offline karşılaşmalar çok çok az. birkaç turnuvadan sonra tek başınıza oynayabileceğiniz tüm malzemeler tükeniyor. en son 3-4 sene önce (?) nba jam oynadığımda multiplayer haricinde de keyifle zaman harcadığımı hatırlıyorum.

multiplayer ise şu an için epey sorunlu. kötü bir bağlantım yok ama rakip bulmakta zorlanıyorum. şanslıysanız, 3-4 dakika sonra bir rakip denk geliyor ve maça başlıyorsunuz. burada da tek maç haricinde herhangi bir seçenek sunmuyor oyun. kendi içinde bir rating sistemi var ama lig, turnuva gibi seçenekler olmadıkça bunun çok bir anlamı yok bence.

haa unutmadan yazayım. rakip çirkefe yatıp bağlantıyı koparırsa herhangi bir ödül ve ceza yok. tam da kazanmak üzereyken elinden oyuncağı alınan çocuğa dönüyorsunuz. yapımcılar buna hiç kafa yormamışlar.

ciddi nba oyunlarından sonra böyle eğlenceli bir seçenekler karşılaşmak güzel. efsanevi oyuncuları işin içine katmak da çok iyi fikir. ama bence yarım kalan çok noktası var. eğer önümüzdeki günlerde herhangi bir güncelleme olmayacaksa, "verdiğiniz paraya ve hafızada kapladığı yere yazık" diyebileceğimiz bir oyun var ortada.
  • steam son günlerde habire karşıma çıkartıyordu bu oyunu, az önce oyun yorumlarına baktım ve direkt satın aldım, millet bayağı keyif alarak oynuyormuş söylenilenlere göre. umarım oyuna gelmemişimdir, oynayınca buraya bir edit düşerim.

edit: oyunu yükledim, keyifli bir oyuna benzese de tam tadına henüz varamadım çünkü oyunun klavye kombinasyonları biraz sıkıntılı, hatta yükleme ekranında gamepad kontrol tuşları görünüyor sürekli. bu bahane ile logitec kablosuz bir gamepad sipariş verdim.
  • accayip kolay oyun. top çalmayı ve 3 lük atmayı becerebiliyorsanız akıp gidersiniz.

online maç da şöyle şahane farklar da atmış bulunmaktayım. normal de 100 fark da yapardım ama bi yerden sonra cıvıttım.

http://prntscr.com/fa0z9e

kazanırken kaçan oyuncular yüzünden yazık olan maçlarım olmuştu düne kadar. fakat bugün de buna benzer bir maç olunca tam söverken kazandıgım rp + xp ler boşa gitmedi maçı kazanmış sayıldım. rakipte kaçak işaretledi.

http://prntscr.com/fa0zhx

ayrıca turnuvada bütün maçları kazandım tüm challenge'ları da yaptım (1 i hariç. vegas da pippen ve oscar'a karşı 15 top çalmayı 3 dakkada nası yapalım aq).
  • sut mekanikleri belirsiz, tahmin edilmesi, alisilmasi guc gibi gelen oyun.
  • playstore dan 60 tl ye indirip stres atabileceğiniz bir oyun. ben sevdim. gerçeklikten biraz uzak ama amaç da bu zaten. bana küçükken atari salonlarında oynadığımız oyunları hatırlatıyor. çok spesifik oyunlardan sıkıldığınız an kafa rahatlatıyor. tavsiye ederim.
    edit: biri bana block meselesini anlatabilir mi? online da 23 (yirmiüç) blok yedim. ben 3 tane yapamıyorum bir sırrı varsa söylerseniz iyi olur yoksa oyunu silicem
  • ilk online maçımda fark yediğim, fakat alışınca durumun değişeceğini tahmin ettiğim eğlenceli gibi görünen oyun. tek endişem bu oyun yüzünden nba 2k17' ye zaman ayıramamak.

steam üzerinden pc de oynayan falan varsa yeşillendirebilir.
  • turnuvadaki madrid chicago venice beach ve seattle nasıl açılıyor bilen var mı?
    london paris shanghai tokyo new york u tüm görevleriyle yaptım las vegas tamamladım fakat sadece 6 top çalma görevi var onu yapamadım