33 entry daha
  • bulls'un deplasmanda iki maç alıp evinde iki maç kaybedip seriyi 2-2'e getirdi.tam da bulls'tan bekleneecek bir hareket.

yine playoff'ta dönüp dönemeyeceği belli olmayan gobert'e karşı clippers b.griffin'i yine kaybetti.iki takımda deplasman da 1'er maç alabildi bence şu an en kaliteli seri onların ki.clippers'ın halen saha avantajı var ama gobert playoff'ta dönerse utah'ında pota altı avantajı olacak.
  • nispeten kalburüstü bir ilk tur izliyoruz. her ne kadar sakatlıklar ana belirleyici rol de olsa, sürprizlere açık seriler ve bekleneni veremeyen vs beklenmedik bir şekilde parlayan bir yığın oyuncu ile karşı karşıyayız.
    kyle lowry
    jj reddick
    nikola mirotic
    vs
    lance stephenson
    rajon rondo
    joe johnson
  • memphis ve utah gibi nispeten küçük organizasyonların(özellikle memphis) ev sahibi olduğu maçların inanılmaz ateşli ve zevkli geçtiği bir playoff oluyor.
  • son yılların en dişe diş ilk tur mücadelelerinin yaşandığı bir playoff serisi oluyor. kendi adıma ilginç detaylar;

* gsw-portland.. gsw diyoruz bölüm sonu canavarı diyoruz.. tamam belki ilk turu 4-0 ile geçecekler ama gsw'nin ilk beşi bazı maçlarda portland karşısında o kadar sönük kaldı ki.. insan merak ediyor çok daha formda rakipleri karşısında acaba gsw zorlanabilir mi diye..

* sas - grizzles serisi nefes kesici oluyor 4-1 veya 4-2 bitmesini bekliyordum serinin ama şu anda geldiği 2-2'lik konum bana bu serinin 7. maça uzama ihtimali olduğunu düşündürtüyor. sas zor da olsa geçecektir bu seriyi ama çok yıprandığı da muhakkak.

* jazz-clippers clippers takımının ilk 5'ine bayılıyor olsam da jazz gobert'in yokluğunda o kadar büyük karakter koydu ki sahaya.. içten içe jazz turu geçsin istiyorum..

* okc-houston.. okc tahmin ettiğimden daha çok zorlayabilmiş olsa da houston'ı.. westbrook ile bir takımın winner olabilmesi gerçekten zor.. takımın bütün kaynaklarını kendi kullanmak isteyen ve kendi rakamları için bütün takımı şekillendiren bir oyuncu oldukça zorlayacak okc'nin geleceğini

*cavs-pacers.. cavs kağıt üzerinde çok rahat turu geçmiş gibi gözüküyor belki ama lebron en az iki maç, insan üstü performans göstermek zorunda kaldı pacers gibi kalibresi oldukça bir takıma karşı.. finalde cavs'ı görmek istesem bile bu sene doğu'da işler onlar için hiç de iyi gitmeyebilir.. ya da lebron insan üstü performanslar sergilemeye devam eder ve yine kupayı alır.. bilemiyorum..

* washington-atlanta.. washington al bu seriyi bak rica ediyorum..

* bucks-toronto.. serinin 2-2'ye gelmesi tamamen bucks'ın playoff acemiliğinden 4-1 biter diye düşünüyordum seri.. ancak 4-2 veya 4-3 alabilecek muhtemelen bucks..

* boston-bulls.. iki tane gubidik takım kalktılar deplasmanda 2'şer maç kazandılar.. boston'ın son düzlükte halen daha avantajlı olacağını düşünüyorum ancak hangi takım turu geçerse geçsin.. bir sonraki turda elenecekler.. çünkü iki takım içinde oldukça zor ve stresli maçlar geçti.

finale batıdan gsw bir şekilde gelir de.. doğuda finale washington veya süpriz şekilde bucks gelsin istiyorum.. ama lebron'da iyi oynuyor ona da yazık bilemiyorum.. keyifli bir playoff dönemi geçiyor genel olarak..
26 entry daha
hesabın var mı? giriş yap