şükela:  tümü | bugün
  • 14 nisan'da başlaması beklenen playoff.

doğu finalinde celtics vs raptors, batı finalinde warriors vs rockets karşılaşmaları olması şaşırtmaz.
  • houston suanda gsw yi durdurabilcek tek takim chris paul muazzam oynuyo harden ve paulun performansi seri boyunca 10 uzerinden 8in altina inmez ama ariza capela mbah moute pj tucker ryan anderson gibi yan parcalarin performansi cok onemli
    gswde ise curry ve klay thompson bazi serilerde bazi maclarda kaybolabiliyor 10 uzerinden 5e kadar dusebiliyor ama durant ve d.green oyle degil ozellikle green bence takimin en onemli oyuncusu savunmada yaptiklari ve hucumda ki basit oyunu cidden cok iyi
    durant sistemin ekmegini yemeye devam ediyor iyi bi skorer ama oklahomodaki oyununu hepimiz hatirliyoruz hepsinden onemlisi durant tam bi ergen sosyal medyada yaptiklari falan cidden aptallik boyutunda
    doguya gelirsek lebronu gala draymond green ve kawhi disinda durdurabilecek(yavaslatabilecek) adam yok torontoda ki tifillar ya da bostonda ki vitaminsizler kralin karsisinda duramaz
    ancak hayward sakatlanmasaydi boston su cavsi muhtemelen elerdi
  • kendimi bildim bileli celtics taraftarı da olsam olası raptors-rockets finalinden çok keyif alacağım playoff.
  • batıda muhteşem bir playoff yarışı var, böyle giderse playoff heyecanı playofflardan çok önce başlayacak. 3. ile 10. takım arasında sadece 2,5 galibiyet fark var.
  • 1970lerden bu yana ilk defa iki takimli ve en buyuk sehirlerden ikisinde olan en degerli ve en yuksek reytingli new york ve los angeles takimlarinin dordunun de olmayacagi playoffs. bu rezalet en cok knickse yakisirdi zaten. chicago da yok ayrica.
  • playoff'lara kalacak son takım normal sezonun son maçında belli olacak; denver - minnesota. iki takım da dün gece* kazandılar ve umutlarını son maça taşıdılar. kıran kırana bir maç olacak. denver'ın kadro olarak daha kaliteli bir takım olduğunu düşünüyorum ve nikola jokic'e olan sevgimden ötürü de onların kalmasını istiyorum. o maç kesinlikle izlenmeye değer, fırsatınız varsa kalkıp izleyin perşembe sabahı.
  • olası bir cleveland-philadelphia eşleşmesinde türk seyirciler maçların gidişini falan değil, heyecanla "lebron aq topu cedi osman'a at artık" "ben simmons ibnesi ersan'a pas yolla da o atsın" şeklinde entrylerle sözlüğü dolduracaklardır vaziyet alın.
  • philadelphia normal sezonun son maçını kazanırsa doğu konferansını üçüncü bitirecek.

nolur phila maçı kazansın da yarı finalde cavs-celtics eşleşmesin diye dua etmeye başladığım playoff.
    celtics için hiç ümit yok ama bari konferans finalini görme ihtimalimiz %1'den %2'ye yükselsin.
  • bu senenin tahminlerini yazmaya basliyorum o zaman:

bati konferansi

houston rockets 4-1 minnesota timberwolves
    malum rockets normal sezonun en iyi takimi ve bu seriyi rahatlikla gececeklerini dusunuyorum. minnesotaya verdigim bir mac da jimmy butler ve kat'in evlerinde bir mac kazandiracaklarini dusunmemden dolayi.

golden state warriors 4-2 san antonio spurs
    curry'nin ilk turda oynamayacak olmasi ve golden state'in sezon sonundaki dususunden dolayi sas'a iki mac verdim. eger vites arttirirlarsa 4-1 veya 4-0'da bitebilir, sonucta sas'in kadrosu cok zayif. (tabi bu hesap kawhi'in bu sene yaptiklarinin popovich'in master plani olmadigi hesaplanarak yapildi. eger her sey bir oyunsa ve robot geri donerse sonuclar farkli olabilir)

portland trailblazers 4-2 new orleans
    portland'in bu seriyi birakmayacagini dusunuyorum. new orleans'in kadrosu derin degil ama bu serideki en iyi oyuncuya sahipler. ondan iki mac rahatlikla alirlar. ama, cj ve lillard gibi sutorlere karsi pek etkili savunma yapabileceklerini sanmiyorum.

okc 2-4 utah jazz
    oncelikle aras bayram kardesime sene basindaki utah tahmininden dolayi tebriklerimi iletiyorum. ikincisi 3.5 oyunucu olan bir takimin (evet melo 0.5 oyuncu), ozellikle de cembere drive uzerine hucum kuran bir takimin gobert karsisinda basarili olamayacagini dusunuyorum. iki maci da paul george'un ve westbrook'un birer mac azacagindan emin oldugum icin verdim.

dogu konferansi

toronto raptors 4-0 washington wizards

toronto'nun playofftaki kazmaliklarini bu sene birakacaklarini dusunuyorum.(bunun nedeni bu sene 40dan fazla toronto maci izlememden de olabilir) washington'in da bu sene yasadigi problemlere bakarsak, toronto icin kolay bir seri olacak gibi. fred van vleet <3

boston celtics 4-2 milwaukee bucks
    brad stevens hocam kadronun yuzde 90'i eksik de olsa bu seriyi birakmaz. ayni zamanda ben bu serinin giannis'in milwaukee'den ayrilmasini isaret eden seri olacagini dusunuyorum.

philadelphia 76ers 4-3 miami heat
    muthis bir seri. (keske embiid'de bu seride olabilseydi) bildigimiz gibi spo reis ve ne yapacagi belli olmayanlar ekibi birinin canini yakacakti. sansa philadelphia cikti karsilarina. eger bill simmonsin oglu playofflarda da iyi bir performans segilerse sonuc 4-3 lehlerine olur, eger spo simmons'i durduracak savunma kurgularsa, sonuc cok farkli da olabilir. (cok heyecanliyim bu seri icin)

cleveland cavaliers 4-0 indiana pacers
    belki de 4-1. en cok da mip oladipo'ya uzuluyorum bu eslesmede.

edit: yazim hatasi
  • normal sezonun sona ermesi ve eşleşmelerin belli olmasıyla 18 yıllık bir philly taraftarı olarak tüm turlar için tahminlerimi bırakıyorum, umarım en azından şampiyon takım konusunda yanılırım.

-ilk tur-

houston-minnesota (houston)
    golden state- san antonio (golden state)
    portland- new orleans (portland)
    utah- oklahoma (oklahoma)

toronto-washington (toronto)
    boston-milwaukee (boston)
    philadelphia-miami (philadelphia)
    cleveland-indiana (cleveland)

-konf yarı finali-

houston-oklahoma (houston)
    golden state-portland (golden state)

toronto-cleveland (cleveland)
    boston-philadelphia (philadelphia)

-konf finali-