şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yolun yarısına geldiğimiz playoffs.
    doğu finali şimdiden belli. batıda ise uğruna kan dökülecek.

gönüller celtics vs raptors ve warriors vs lakers görelim istiyorsa da gerçekçi tahminlerim aşağıdaki gibidir:

doğu finali: raptors vs bucks
    batı finali: warriors vs rockets

final: raptors vs warriors

şampiyon: warriors
  • sonucunda golden state warriors'un kaybedeceği bir spor etkinliği.

kral ordusunu hazırlıyor, harden azmış vaziyette sağa sola saldırıyor, giannis monopoly oynar gibi basketbol oynuyor, kawhi dosta güven düşmana korku salıyor, de'aaron fox cepheye mermi taşıyor. bu lig sahipsiz değil. haziranda görüşmek üzere.
  • gsw'nin muhtemelen tarihin en rahat şampiyonluklarından birini alacağı playoff olacaktır. sakallının da erken tatile başlayacağı tahminini de salalım ortaya.
  • hakkında erken konuşmamak gereken finaller. bir üstteki arkadaşın dediği gibi 76ers gibi bir takım var mesela yabana atılmaması gereken, raptors ve celtics var. batıda zaten son haftaya kadar kim kiminle eşlecek, kim play off a kalabilecek belli olmuyor, yine öyle olacak gibi gözüküyor. beni sorarsanız ölümüne timberwolves derim, belki bir kez daha play off oynayabiliriz bu sene.
  • bu sefer en azından finalinde cleveland cavaliers'ı görmeyeceğimiz için iple çektiğim şenlik. çocukken sapık bir nba fanatiği olmama karşın son yıllarda ligi çok az takip ediyorum. açıkçası 2010'daki celtics-lakers finali benim açımdan zirveydi, sonra işte dallas, miami, san antonio gibi takımların sükse yaptığı dönemlerde de takip ettim ama iş gsw-cavs düellosuna dönünce bıraktım büyük oranda. hem nhl play-off'larını takip etmek çok daha cazip geliyordu hem de nba'deki mevcut oyun tarzını beğenmiyordum.

2019'da ise yine nba'e dönmeyi düşünüyorum çünkü her ne kadar yine gsw'nin şov yapacağını düşünsem de bu sefer izlemeye değer kaliteli takımlar ve eşleşmeler olacak gibi hissediyorum. son yıllarda yüzüne bakmak dahi istemediğim doğu konferansı bu sefer güzel bir şeyler sunabilir mesela.

gsw'nin şampiyonluğuyla derdim yok, şunun şurasında 2-3 sene daha domine edip diğer her güçlü takım gibi yavaş yavaş normale ve hatta alt sıralara döneceklerdir ama çok rica ediyorum şu play-off'ta yine kemik sesleri duyalım, yine oyun biraz sertleşebilsin.

ulan dün akşam new orleans'ı 147-140 yendi bu adamlar. ben çocukken "iki takım da 100'e ulaşsın!" diye heveslenirdim de öyle 96-88, 104-95 gibi skorlarla biten az maç izlemedim... şimdiyse oturduğum yerden aptal amerikan seyircileri gibi "diiiifens!" diye tezahürat yapıyorum, pota altı mücadelesi istiyorum, kimse sayı atamadığı için "kopmayan" ve son saniyeye kadar yakın giden, adeta aliağa-erdemir maçı izliyormuşum gibi hissettirip 83-80 biten, her sayı için yeni bir savaşın çıktığı sapık maçlar istiyorum.

şu olsun da gsw mi şampiyon olmuş, houston mı hiç umrumda değil. benimkiler * zaten piyasada yok, gerisi çok mühim değil. yeter ki "hmmm playoff zamanı farklı oluyor gerçekten" diyebilelim yine. kevin garnett parkeyi yumruklasın, boyalı alanda zenciler birbirini yere vursun, üçlüğe kalkan oyuncunun dengesini bruce bowen bozsun. çok şey istemiyorum, bu ligi en özel ve güzel kılan şeyler olsun işte :/
  • doğu finali: toronto vs boston
    batı finali: warriors vs denver

final: toronto vs warriors

şampiyon: toronto

kawhi yarım bıraktığı işi tamamlayacaktır.
  • senelerdir aynı takımları, ya da aynı isimleri göremeyeceğimiz finaller olabilir.
  • bucks final oynar.ancak batıda olsa konferans finali bile göremez.
  • neden ingilizce atılıyor bu başlıklar?

neyse, takas dönemi hareketlerinden sonra oluşan yeni tahminlerim:

sixers doğudan finale çıkar. konferans finalinde raptors ile oynarlar.

batıdan malum takım çıkar. konferans finalinde thunder ile oynarlar.