şükela:  tümü | bugün
  • nba'de yeni seonunun başladığı kasım ayı öncesinde takımların eylül ortası gibi yaz bitiminde başladığı, çalışma ve kamplarının meyvelerini görmek, kadrolarını kesinleştirmek, oyuncularının maç performansını arttırmak, onları hafiften forma sokmak ve artık 4 ay boyunca nba hasreti çeken basketbolseverlere bir nebze olsun ilaç olmak amacıyla her sene ekim aayında gerçekleştirilen sezon öncesi hazırlık maçlarını kapsayan dönem. bu dönemde takımlar genellikle kendi kamp bölgeleri yakınlarında 7-8 civarı maç yaparlar. kimi genç ve bilinmedik oyuncular kendilerini göstermek için çaba sarfeder ve takım kadrosuna girecek 15 oyuncudan biri olmak waive olmamak için elinden geleni yapar.
    as kadro oyuncuları genellkiklebu maçlar sırasında kendini sıkmaz zaten aldıkları sürede 20 dk civarında olur. yedekler çok daha fazla süre alır. maçlar gazozunadır. ama özellikle bu dönemde fantasy nba oyuncuları maçlara iyice bir göz atar ve sleeper arayışına girer. nadide bir hazırlık evresidir.
    tam bu vakitlerde kimi ayılar kış uykusuna hazırlanırken, kimileri ise yavaş yavaş uyanmaktadır...
  • son yillarda avrupa ve asya'daki bazi ulkelerin yani sira arada bir sansli amerikan universiteleri de bu maclara ev sahipligi yapar.. (bkz: duke) diger yandan maclarin bi cogu disiplinsiz oyun yuzunden bi pick up havasinda cok zevksiz gecer.. o yuzden gorulebilecek en iyi seyler bikac bireysel hareketten oteye pek gitmez.. zaten trade edilicek veya waive olucak oyuncularin cogu burda belli olur..
  • güzel kadroların oluştuğu rekabete son derece açık bu dönemde genelde maçlar üçlük yarışması olarak geçiyor. gerçekten sıkıcı.