şükela:  tümü | bugün
 • sadece all star maçları için geçerli olacak karar...
  maçları yapacak iki takım için iki kaptan seçilecekmiş ve bu kaptanlar da oylarla belirlenmiş oyuncular havuzundan takımları için oyuncu seçecekmiş. uygulama, bu sezondan itibaren yürürlüğe giriyor.

  ilk kaptanlar kim olacak? hadi sözlük söyle bakalım.
 • one flag, one nation, one country, one government sloganı için atılmış adımların devamı. şaka bir yana batı karmasının, güçler ayrılığı ilkesinin kendi kefesi lehine ağır basması sonucu alınmıştır. karar çok da heyecan-ilgi-gündem olacağa benzemiyor zira all star maçlarında o eski meydan okumalar yok. bence seçimden ziyade oyuncuların bu organizasyona ciddi bakmalarını sağlayacak önlemler alınmalıydı. 3-4saat artık hiç çekilmiyor. sahi hala sabah uyanan var mı?
 • biz bu yöntemi mahalledeki maçlarımızda yapardık. iki kaptan (bunlar genellikle en iyi oynayanlar, yaşı en büyükler ya da topun sahipleri olurdu) aldım verdim yapardı. kazanan, halihazırdaki oyuncu havuzundan ilk seçim hakkını elde ederdi. o ilk oyuncusunu seçtikten sonra diğer kaptan, sonra yine diğeri... böylece takımlar belirlenir, maç başlardı.
  demek taa o zamanlarda, organizasyon becerimiz nba'dekilerden öndeymiş.
 • aslında normal lige de getirilmeli bu kural. batı doğuya göre bariz üstün. sonuçta normal sezonda batıdakiler sadece batı takımlarıyla, doğudakiler doğu takımlarıyla oynamıyor. ama iş playoff'a gelince ayrım başlıyor sebepsiz yere. karma sistem olsa belki ilk 10 giremeyecek takımlar doğuda final oynuyor falan. valla kalksın bu kural ak göt kara göt belli olsun.

  bir de unutmadan şu saatlere bi ayar çekmeliler. gece 3'de 5'de maç mı oynanır amk. koysanıza akşam 8'e falan. gecenin bi yarısı oynayan basketçilere de yazık, maça giden seyirciye de, ekran başındaki bizlere de..

  (bkz: nba maçlarının gece 3'te oynanma sebebi)
 • batı doğu'ya karşı üstün yee diyenler açsın izlesin;

  (bkz: nba allstar 2001)