şükela:  tümü | bugün
 • ertesi gün saatlerce blok olayını anlatan özenti insandır.

  -abi bi blok yaptı böyle şey yok ananıskim.

  alt tarafı blok lan. spiker wooo mada faka, yiuu, hooo diye bağırınca mühim bir şey sanıyor davarlar.
 • her final serisinde ortaya çıkan barzonun şikayet ettiği insan modeli.

  superbowl gecesinde de geleneksel superbowl hırbosuna bağlarlar, yıllar geçti şu modele hala güncelleme gelemedi.

  ha bir de playoff serilerinde ortaya çıkan "sizin izlediğiniz basketbol mu yeaaa ben mj izledim yıldız dediklerinizle top diye oynardı. mj izledim ben jordan yani anlatabiliyor muyum? jordan izlediğimden bahsetmiş miydim?" diyen naftalinci kadayıf abiler de bir sonraki entrynin konusu. onlar apayrı bir insan türü.
 • nüfusa kayıtlı olduğu mahalle/köy takımı haricinde herhangi bir takımı destekleyen insan ne kadar samimiyetsizse bu insan da o kadar samimiyetsizdir.
 • (bkz: bu bir sevgi olayı ercan)

  millet ister dodurgasporu ister shamrock roversı tutsun, ister budizm övsün isterse labour party dilencisi olup abi ya mabi ya desin salın olm insanları artık.

  not: phoenix suns.
 • kesinlikle doğru bir tespit. çünkü bazıları lebron denen çakma kral hangi takımda oynuyorsa o takımı tutuyorlar.
 • genelde lakers taraftarı olurlar. bu takımın 16 şampiyonluk 31 final 60 küsür playoff ile nba tarihinin en başarılı takımı olmasının bunda bir payı vardır birazcık. ben daha bacak kadar çocukken bi abimin kerim abdul cabbar'ı anlatıp "biz lakers'ı bilir lakers'ı tutardık" dediğini net hatırlarım.
  liseliler bunu bilmez, türkiye'ye internet geldiğinde en büyük türk nba taraftar sitesi lakerstr.com idi ve o yıllar için gayet iyi derecede ilgi çekiyordu.
  sonra tahmin edeceğiniz gibi lakers nba'de dibe çökünce site de azalarak bitti.

  şimdi de başımıza şanlı spurs'ümüzcüler peydah oldu. spurs içinde son 20 yılın en başarılı takımı diyebiliriz.

  kafanızda nba'de takım tutan samimiyetsiz insanı anlatan bir şablon oluşmuştur sanıyorum.
 • ben 2005 den beri dallas mavericks i tutuyorum. o zamanlar internetten böyle herşeyi izleyemiyoruk, mecbur ntv yi beklerdik dallas maçı verecek diye, o da koskoca sezonda en fazla 3 maç verirdi, biride illaki laker maçı olurdu. hatta 2007 playofflarında dallas elenince ağlama noktasına geldim, 2011 finalleri boyunca hep uyumadan okula gittim. sorun nedir ? ben nba i izlemeye başladığımda piyasada ne golden state nede lebron james in süper takımları vardı. ntv spor bile yoktu. onu gitte 15 yaşındaki sümüklü veletlere söyle, genellemesini sktiğim zırtosu.