şükela:  tümü | bugün soru sor
59 entry daha
  • kategorilere ayırırsak

hastalık olarak
    “brandoy roy” ilk sıraya girer. ortalığı kasıp kavuruyordu adamda kalp yetmezliği çıktı
    aids hastalıktan sayılırsa “magic johnson” ikinci sıra, aids yüzünden 31 yaşında bıraktı. en 5-6 yıl daha üst düzey oynardı

sakatlık olarak
    tabiki “grant hill” ilk sırada. adam jordanla kapışıyordu. sakatlana kadar 25-8-8 ortalamalarıyla oynuyordu.
    “gilbert arenas” ikinci sırada, bir maçta 60 sayı atmış, bir sezonu 30 sayı ortalama ile bitirmiş biri.
    “derrick rose” var ama onun hala şansı var.
    “greg oden” çok iyi oyuncuydu lisede, durant ile draft edildiklerinde yeni bird-magic kapışması diyorlardı ama adam sakatlandı bitti gitti
    “t-mac” sakanlanmasaydı 5-6 yıl daha ekmek yerdi. gerçi kendini gösterdi yine o

aptalca seçimler
    iverson ailevi sıkıntıları vardı, sonra da türkiyeye geldi
    stephen marbury çine gitti, mundar etti kendini
    steve francis keza suçlar cezalar olaylara karıştı maf etti kendini

bir de harbiden bahtsızlar var
    dominique wilkins, clyde drexler bahtsızları jordan’la aynı zamana denk gelmeleri
    paul george doğuda wade-lebron miami’sine denk geldi, sanırım 3-4 doğu finali kaybetti
    lebron gsw’ye denk geldi

aklıma bunlar geldi şimdilik, daha da gelirse editlerim
  • (bkz: bison dele)
  • derrick rose diyorum.
  • t-mac
  • şüphesiz en beteri (bkz: len bias)'tır.

80'lerin efsane celtics'ine top pick olarak draft edileceksin, seçilişini kutladığın gecede hayatında ilk kez uyuşturucu kullanıp hık diye gideceksin. bu başlı başına bir belgesel konusu zaten.

ama şahsen benim en çok üzüldüğüm (bkz: brandon roy)'dur. mesela (bkz: derrick rose) daha büyük bir kayıp, mvp seviyeden nerelere düştü adam ama d-rose biraz kendi edip kendi buldu, açın bakın highlight'larına, o vücuda gereksiz yüklendi adam, bir nevi kendi kendini sakatladı, bunu da kendi itiraf ediyor zaten. ama roy? her şeyi harikaydı, müthiş bir herifti ve blazers sağlık ekibinin diz ameliyatından iki hafta sonra oynamaya hazır raporu vermesi gibi bir saçmalık yüzünden kariyeri söndü adamın. (bkz: greg oden)'a bile bu kadar yanmamıştım, roy gerçekten korkunç bir kayıp oldu nba için.

2002'de chicago bulls'un umutlarını bağladığı (bkz: jay williams)'ın motor kazası geçirmesi de inanılmaz bir ziyandı. 1-2 yıl önce bununla ilgili bir podcast'e katılıp her şeyi ben bok ettim demişti.

steve francis de bence potansiyelinin çok altında bir kariyer geçirdi.