şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse hepsi de birbirinden güzel olduğu için karar vermek zordur ama formatı daha fazla sikmeden belirtmek gerekirse cleveland cavaliers'tır.
    hakikaten çoğu tasarım harikası.
    golden state warriors ve portland trail blazers'ın logoları ise bu genellemenin dışında kalıyor kime göre bana göre.

incelemek isterseniz
    bkz. logolar.

ha bu arada premier league takımlarının logoları da çok nays. bir de bizim takımların felaket logolarını düşünüyorum bi fena oluyorum.

edit: morgothlubalroguyardı cleveland'ın logosu değişmiş şansa bak. yenisini beğenmedim hiç.
    bir de türkiye'de beğendiğim logoları merak eden olmuş, sarıyer 1 numaradır. gençlerbirliği, antalyaspor, galatasaray, adana demirspor ve istanbulspor logoları da çok başarılıdır.
  • bence lakers
  • hemen kontralayalım:

1- nba logolarının çoğu güzel falan değildir. neredeyse tamamında barzo gibi kocaman harflerle takımın adı ve nickname'i yazar. ışid'in kullandığı toyota kamyonetlerin arkasında da benzer bir yaklaşımı görebiliyoruz.

2- amerikalıların hayvanlı logo takıntısı burada da kendini gösterdiği için, logoların yarısında hayvanat bahçesini çocuklara sevdirme amacı güdülüyormuş gibi uçan kuşlar, top sektiren dinozor, ağaçların arasından diş gösteren kurt gibi patetik şeyler mevcut.

3- isimlendirme de fecaat, jazz, heat ve magic dışında sonu "s" ile bitmeyen ikinci kelime yok. bizim "şehirspor"dan bile daha yaygın.
    üstelik bütün bunları logolara kocaman kocaman yazmaya meraklı olduklarından logolar iyice çirkinleşiyor.

4- zannedildiğinin aksine, türkiye'de 1960'lar öncesi (yani 2. ve 3. lig kurulup da amatör takımlar birleştirilip "xspor" garabetleri yaratılmadan) önce kurulan eski ve köklü takımların logoları gayet güzeldir.
    göztepe, ankaragücü, eskişehir gibi neredeyse kendilerine özgü nefis fontlar kullanan logolar bir yana, beşiktaş ve galatasaray'da takımın adı da yazmaz (bkz: madde 3) ve böylelikle son derece sadece ve estetik şeyler ortaya çıkmıştır. keza göztepe'nin damalısı, antalya'nın yivli minaresi, kayseri'nin erciyesi'i gibi çok çeşitli unsurlar da logolarda bulunabilir.

özet: amerika her şeyi arcade gibi yapma hevesiyle logolarını da malesef çocuk parkı logosuna çevirmekte mahir olan bir ülkedir (bilhassa spor kulübü okul vb. işlerde, yoksa tüketim ürünleri logolarında gayet iyiler).
  • yıllar geçse de üstünden bu kalp seni unutur mu? (bkz: chicago bulls)
  • bence çok bariz şekilde houston rockets

premier lig için de kararım net: liverpool

türkiye'de en güzel ve özgün logo bence: galatasaray zaten çocukken ilkin armaya vurulmuştum.
  • tabi ki nba'in logosudur.