şükela:  tümü | bugün
 • nba yeterince rekabetçi olduğu için daha fazla sınırlama getirmeye gerek yoktur
  nba tarihi boyunca çok güçlü kadrolar hep var oldu. gsw'nin bugünkü durumu yeni bir olgu değil.
 • lüks vergisini kaldırıp takımlara maksimum kontrat sınırı getirilirse eskisi gibi olur. ayrıca oyunculara da maksimum kontrat bedeli belirlenmeli. yıllık 45 milyon dolarları bulur oldu kontratlar.
 • nba zaten dünyanın en rekabetçi ligi. sıkıntı takımların kötü yönetilmesi.

  takım yönetimleri değişirse o istediğiniz günlere dönülebilir. bu ortamda uzun süreli bir planlama ile çok düzgün yönetilen takım (bkz: golden state warriors) tabi ki lige ambargo koyacak.

  golden state'in yaptığı hamlelerin rekabetçiliği bitirdiğini düşünenler lütfen şu türk insanı zihniyetinden uzaklaşsın. adamlar çok iyi yönetiliyor. nokta. öyle bir zihniyet var ki insanlarımızda, diyorlar ki "bu adamlar çok iyi, güç dengesini sağlamamız lazım, o yüzden çok iyi olanın önüne engel koyup kötünün seviyesine düşürelim."

  maalesef orada zihniyet bu şekilde işlemiyor ama kardeşlerim. iyi olan kazanır, kazanmak isteyen de iyi olandan daha iyi olmak için çalışır. nba'i tekrar rekabetçi hale getirecek hamlelermiş. geçiniz. belki cleveland 1. sıradan bennet'ı seçmese lig daha rekabetçi olurdu ha, ne dersiniz? bu iş yönetim ve yönetim felsefesinde biter.