şükela:  tümü | bugün
  • ilk bölümü itibari ile pek bir şeye benzetemediğim, orjinal ncis'in yanından bile geçemeyecek dizi. güya ncis -ki bizim bildiğimiz washington'dan yönetiliyor ve orjinal dizinin müdürü yönetmekte- gizli operasyon tarzında bir örgütlenmeye gitmiş. ancak pek öyle csi tadında bir ortam beklemeyin. daha çok miami vice havası var. kısıtlı dialoglar, geçmişi acı bir başrol oyuncusu, los angeles'ın atmosferi altında bir dizi... kaçırılsa da üzülünmez. oyunculuk açısından da oldukça yavan. çok fazla sezona sahip olacağını düşünmemekteyim.
  • csi: miami ile csi arasındaki fark, ncis: la ile ncis arasında var gibi gözüküyor.ncis'in tadı yok gibi, james bond özentisi bir diziyi andırıyor.
  • her yönüyle orijinal ncis'in gölgesinde kalmaya mahkum olsa da hetty gibi efsane bir karakteri bünyesine barındırıyo sırf o yüzden bile izlenir. bir de kensi gerçeği var tabi ki.
  • bu dizide oynayan kadının sag gozunde dogum lekesi var, dolayısı ile gözünün akı siyah. ne zman dizi denk gelse ve kadın cıksa gözünden başka hicbiryere bakamıyorum. takılıp kalıyorum öyle mal gibi. hayır kadincegiz fena da degil ama o goz nedir oyle tobe yarabbim.
  • ncis'in aksine hicbir sekilde surukleyici olmayi basaramayan dizi.
  • niyeyse sürekli kolpalayan bir dizi.
    tamam dizilerde "senaryo gereği" diye bir hadise vardır da, bu kadar da kolpa olmasın o tip meseleler.

örneğin son bölüm (1x23) bir kaç örneği var.
    --- spoiler ---
    "callen çok iyi ghost olabilir" diyorlar ama tak diye bulunuyor adam. ghost olmaktan kasıt cep telefonun denize atılmasıysa, evet harbiden çok iyi.
    callen'e cevap verebilecek bir adam var, callen koşarken peşinden kimse gelmiyor, birisi gelip arkadan elense çekse ateş etmeye gere gerek kalmıycak.
    callen, karşıdaki adamın kalbine iki kurşun sıkacağına omzuna bir el ateş etse, sağ kalıp sorgulama imkanı olurdu.
    adamlar öyle bir trojan üretmiş ki, karşıdaki bilgisayarda gerekli gereksiz tüm dosyaları ele geçirip bir kaç saniyede transfer edebiliyor. bağlantı download/upload hızları 1gbit herhalde. ya da bilgiler düz txt dosyası şeklinde kaydedilmiş...
    --- spoiler ---
  • her izlediğim bölümde daha çok sıkılıyorum, sırf ncis ismi adına takip ediyorum.

çok hırçın, asi, umursamaz, asabi bir ekip var, sanki dizi ergen gençlere yönelik hazırlanmış gibi.
    eski görevimiz tehlike dizisinden ziyade yeni görevimiz tehlike filmi havasına sahip. herkes bir gizli, herkes bir mükemmel, herkes burnu havada.
    sıkıcı.
  • sanırım bu kadar sıkıldığım başka bir dizi yok. 2. sezonu indirdim tüm bölümleri izleyecem hesapta. ne zaman açsam ilk 10 dakikadan sonra uyuyakalıyorum. uyumak istediğimde açmaya başladım artık.
  • cbs'in 3.sezon onayını verdiği dizi.

http://www.tvline.com/…wal-announcements-fall-2012/