şükela:  tümü | bugün
  • ana yerleşkesi yenisahra'da olan bir organizasyon/insan kaynakları firması.

aslında başlığı "nds ajans rezaleti" şeklinde açacaktım ancak bu firmayı arayan, bu firmayla çalışan herkesin yazdıklarımı görmesini istedim.

özet: firmanın işçi ilişkileri çok kötü.

öncelikle üniversite öğrencisi olarak part-time çalışıp para biriktirmekteyim. türlü organizasyon firmaları ile çalıştım. 18 nisan 2018 tarihindeyse nds ajans'ın yönlendirmesi ile istanbul'da four seasons hotel'de secretcv firmasının bir etkinliğinde karşılama yönlendirme host'u olarak çalıştım.

ödemelerin 3 hafta sonra cepbank ile yapılacağı söylendi.
    9 mayıs 2018 işten tam olarak 3 hafta sonrası oluyor çarşambaya denk geliyor. o gün ödemelerin ne zaman olacağını sordum. mesajım okundu yapılıp bırakıldı. ısrarla mesajlar atmaya, aramaya devam edince ödemeler cuma çıkacak diye geçiştirildim. cuma günü tekrar yazdığımda bugün çıkacak ödemeler denildi, ama o gün asla ödeme olmadı. ben ne kadar mesaj atıp aradıysam da, firma yetkililerinden ayşe hanım telefonunu kapattı. benim ısrarım sonucu o gün "pazartesi sor bilgi vereceğim" denildi.

14 mayıs pazartesi günü tekrar mesaj attım sabahtan. saat 8.23'te ilk mesajım iletilmiş. saat 14.00'a dek düzenli olarak mesaj gönderip darlamışım kendisini. nihayet cevap vermeye tenezzül etmişler. cevap ise "ödemeler geçen hafta cuma yapılacaktı, bir aksilik olmuş bu cuma yapılacak."

cumaya dek bekledim.

18 mayıs cuma günü "bugün ödemeler yapılacak değil mi?" şeklinde bir mesaj attım. çünkü bana ödemeler kesinlikle ve kesinlikle yapılacak cuma günü denilmişti. bana ayşe hanım "ödemeler 1 haziranda çıkacakmış" dedi, ardından ekledi "size ödeme tarihi için ne demişlerdi?" diye. kendisi bana tarih vermemiş, konuyla ilgili uzaktan yakından bilgisi yokmuş gibi konuşmaya başladı. telefonda görüştüğümüzde ise kendilerinin aracı olduğu firmanın onlara ödeme yapmadığını, onların ödeme beklediğini söyledi. ben ödemeyi hangi firmadan beklediklerini sorduğumda firmayı açıklamayıp nds ajansın mali işleri diyip geçiştirmeye çalıştı.

o gün de ödeme yapılmadı.

21 mayıs pazartesi günü tekrar sabah 8'den itibaren atmaya başladığım mesajlar sonucu cevap alabildim ve bana "ödemen yarın yapılacak" denildi. teşekkür ettim ve ertesi günü beklemeye koyuldum.

22 mayıs salı, ödeme yapılmadı. ödemenin neden yapılmadığını sorduğumda "ödeme ile ilgili görüşüp bilgi vereceğim size, ödemeler cuma yapılacak bilgisi verildi ama sizin aciliyet durumunuz olduğunu belirteceğim" şeklinde bir mesaj aldım. ödemenin bugün çıkacağını söylemiştiniz dediğimde "ben aksini iddia etmedim" gibi bir cevapla karşılaştım. son olarak ise "herkesin ödemesi cuma günü çıkacak, kesin olarak cuma günü ödemeler yapılacak" denildi.

bu cumaya dek ödemeler yapılmadığı takdirde savcılığa başvurmayı düşünüyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum. elbet öğrenirim.

aynı firmayla ilgili daha önceleri yapılmış benzer bir şikayet buldum bu arada internette: önceki şikayet

bu firmanın ödemelerimizi yapmasını istiyorum o ayrı, ama bu firmayla kimsenin çalışmasını istemiyorum da. insanların emeklerine yazık. öğrencileri köle gibi çalıştırıp belki unuturlar da 100 liraları bizde kalır mantığıyla iş yapan bir firma olduklarını düşünüyorum.

darlamalarım üzerine 2 buçuk ay sonra ödemeyi yapmış bulunuyorlar.