şükela:  tümü | bugün
 • hoşsohbet, sanatsever yazar..badim.
 • (bkz: badim)
  canım benim. çok tatlı, çok şirin.
 • simetri takıntısı olan yazar efenim..kendisinin masada yamuk duran kitaplara bile tahammülü yokmuş..ben onun yalancısıyım..zor bir hayat yaşıyor olsa gerek..aynı takıntılarımız olduğundan kendime yakın hissettim..kendisi ayrıca sevilesi bir insandır vesselam..
 • yunus emre'ye ait gel gör beni şiirinde geçen bir söz öbeği.

  ben ağlarım yane yane
  aşk boyadı beni kane
  ne akilem ne divane
  gel gör beni aşk neyledi
 • bugün doğumgününü kutlayan, artık hasta ve yaşlı bir insan olduğu gerçeğini kabul etmesi gereken yazar... *
 • mütemadiyen zaman bükücüsü, her daim araba radyosu sesi kısıcısı (yavaşlatılmış yayınlar hariç), sürpriz olarak scientific american'ın ocak 2016 sayısını getirip sevindiren, fotoğrafını çekmek için günlerce beraber mutlu çorap seçtiğimiz kedi babası yazar. ayrıca bir süre önce kendisi richard feynman ile bir akşam yemeği yemek istediğini belirtirken görülmüştür.
 • (bkz: gel gör beni aşk neyledi)
  ne aklım başımda, ne de deliyim anlamına gelen söz öbeği.
  (bkz: akil) (bkz: deli divane)
  aşk'ın yarattığı imkansız hallerden biridir. yunus emre pek kullanır böyle iki arada bir derede, ne tam o, ne de tam bu olan imkansızlıkları.

  "yusuf'u kaybettim kenan ilinde
  yusuf bulunur kenan bulunmaz."

  "ol ne küfürdür imandan içeru."

  "ne şirin derttir bu, dermandan içeru.

  "ne varlığa sevinirim
  ne yokluğa yerinirim."

  "ister idim allah'ı, buldum ise ne oldu ?"
 • kışın filtre kahve, yazın da cold brew ya da (zehir gibi) americano'lar içen yazar. bu konuda kendisine gelen tepkileri "gerçek kahve" içtiğini söyleyerek yanıtlamıştır ancak kamuoyu bu açıklamadan pek tatmin olmamıştır. bu konuda haklı olup olmadığı tam bir muamma olmaya devam etmektedir; nitekim irish cream aromalı iced latte içerken yüzünden bir mutluluk ifadesi geçmiştir ancak kendisi hemen "kahve aromalı irish cream, meh" diyerek durumu inkar etmiş ve konuyu iyice çıkmaza sokmuştur. her neysedir. sonuç olarak kendisinin keyifli keyifli chai tea içtiği zamanları da görmemiş olsak inanacağızdır.
 • bütün haftasonu budapeşte ve viyana sokaklarında aylak aylak gezindikten sonra pazartesi sabahını viyana'nın merkezindeki otelinde kahvaltısını yaparken financial times okuyarak geçiren yazar. bir süre çayının gelmemesinden dert yanmış, ardından masadaki kalabalıktan demliği fark edemediğini belirtmiştir... *
 • dün stockholm'ün eski yerleşim bölgesi gamla stan'deki wayne's coffee'de oturup lattesini içerken bir anlığına huzuru bulmuş, ardından saat 10'da açılacak teknoloji müzesine erken gidemediği için derin kederlere boğulmuş yazar. neyse ki kafenin hemen dışına park ettiği bisikleti sayesinde çok fazla yorulması gerekmeyecekti...