• ayrıca sırf bu soruyu yöneltmek için dünyaya bilinmeyen güçler tarafından gönderilen adamlar var. "ne alaka abi?" dedikten sonra kaybolurlar, hiçbirinin izine şu ana kadar rastlanmadı.
  • tartışmalarda vakit kazanmak için başvurulan etkisiz, içi boş söylem.
  • bir kere şunda anlaşalım bir alakası var arkadaşım. emin ol sana bir alaka bulabilirim. tutabildigin, dile getirebildigin hayal edebildigin, herşeyin birbiriyle bir alakası var o yüzden şu boktan lafı agzına yayarak söyleme...

birini ilk gördügümüzde bir kaç dakika içinde notunu veririz farkında olmadan... bir kişi hakkında cabuk karar vermekten kacınırım fakat bu söz öbegini duyunca bunu başaramıyorum. uçup gidiyor sanki bir çok artı. ölesim geliyor oracıkta, intihar etmek istiyorum defalarca o kısacık cümle bitene kadar.

biraz bekleyip düşünmeyi denesen bunu lafı söylemene gerek kalmayacak. ama sen basit düşünmeyi seviyorsun. etrafına bakmak yerine önüne bakmayı seviyorsun.

tekrar edeyim sana yemin ederim bir alaka bulabilirim... fakat bağlantıyı kurabilir misin onun garantisini veremem.
  • sanırım liselerde ders olarak okutuluyor ve ergenlerin en sevdiği ders. ağızlarından düşürmüyorlar yavrularım.
  • (bkz: n/a)
  • aynı zamanda yalan söyleme gerecidir efendim. genelde ikili ilişkilerde (sevişme potansiyeli olan) çiftlerin birbirine yalan söylemeden önce, sonra veya söyleme esnasında söyledikeri, amaaann, yaaaa gibi eklemelerle süslendiğinde komik bile olabilecek bir cümledir. ahanda örnek;

- kadın parfümü kokuyosun necmi...!!!
    - ne alaka yaaa
  • evet ya da hayır demek, kesin bir cevap vermek ya da arada kalmak istemediğiniz zamanlarda yardımınıza koşan bir misyonu vardır, bu sözün.

- nejdet, beni artık sevmiyor musun?
    + ne alaka canım?

- hulusi, annemin sana aldığı kazağı beğenmedin mi yoksa?
    + ne alaka, nesrin? nerden çıkarıyorsun, aa?!

pis uyanıklar!
  • bu tabirle ilgili sorunlarım var: http://youtu.be/xtmd9ybtrk8
  • alakası yok demenin bi şekli.
  • yeni jenerasyonun, yarım ağızla karşısındakinin dediğini aşağılama yöntemi.
    "senin dediğin de ne ki şimdi?"

ya da,

kotunun paçasını kıvırmış, sırtında eastpak çantasıyla istiklal'de yürüyen entel bir ska gencinin yanındakine hitabı:
    "ne alaka abi?"
hesabın var mı? giriş yap