şükela:  tümü | bugün
  • sali pazari cihette kurulan bit pazarindaki bir çok tezgahin fiyat slogani. gerçi oradan 500 bin tl karsiliginda bir tenis topu edinmek de mümkündür..
  • her şeyin dijital olduğu günümüz dünyasına serzeniş olsa gerek. binary sisteme bir başkaldırı tadında, slogan tadında bir söz imiş, ben bugün bunu gördüm.
  • (bkz: dollar store)
  • son zamanlarda turemis dukkanlardan biri de bu dukkanlardirdigerisimit dukkanlari. artik tezgahlari asmis ve dukkan haline getirilmislerdir. tezgahlarin aksine sozunun eridirler. mesela tezgahta abi sunu sunu aldim diyim kac tane aldiysaniz o kadar milyon uzattiginizda ama onlar 3 milyon deme terbiyesizligini yapabiliyorlar. bu dukkanlarda boyle bir sey yok ama degeri 1 milyon etmeyecek bir suru sey de satilmakta. insani salak yerine koymaya calismalari sinirleri gerebiliyor ama.
  • (bkz: dollar tree)
  • -abi 3 parca sey aldim 3 milyonu birakiyorum..
    -ama onlardan 2 tanesi 2.5 milyon, yani 6 milyon.
    -allah kahr belaaaa!!
  • bir arkadaşımın bana geçen gün yaptığı teklif :
    -herşey bimilyoncuya gidelim mi?
  • bir sürü alakasiz ürünün bir arada ancak bir milyona satildigi, yenilerde türemis dükkanlarin ismi. mumdan kalem pile, kupadan oyuncaga, tras sabunundan farasa kadar hersey satiliyo bu dükkanlarda. arada bir bir milyonun üzerinde olan ürünlere rast gelinebilecegi gibi iki tanesi bir milyon eden ürünlerle de karsilasmak mümkün. insanin zaten bir milyona alarak sevindigi seyin bir de 500 bin lira oldugunu duymasi tam bir zügürt tesellisine dönüsüyor. carsi magazasinda üç bucuk milyon türk lirasina satilan ve tami tamina ayni markanin ayni ambalajli mumlari bu dükkanda bir milyona satilabiliyo. dükkanlarin içi de her zaman bir talan izlenimi veriyor. bir sürü insan itis kakis ürünlere bakmaya, almaya calisiyo.